بوستان آب و آتش میزبان جشنواره خانوادگی «زمستان داغ» می‌شود

افشین حیدری
افشین حیدری پنجشنبه، ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹
بوستان آب و آتش میزبان جشنواره خانوادگی «زمستان داغ» می‌شود

جشنواره خانوادگی «زمستان داغ» با هدف غنی سازی اوقات فراغت شهروندان در زمستان از ۱۳ تا پایان بهمن ماه در بوستان «آب و آتش» برگزار می‌شود. 

در برنامه جشنواره دورهمی خانوادگی زمستانی، فضایی به‌شکل آتشدان برای دورهمی شهروندان در کنار آتش راه‌اندازی می‌شود تا سرمای زمستان برای شرکت کنندگان آزاردهنده نباشد به همین دلیل عنوان «زمستان داغ» برای آن انتخاب شده است.

برپایی گذر هنر، اجرای موسیقی میدانی، ایجاد ایستگاه بازی‌های تعاملی و خانوادگی، ایجاد ایستگاه کودک (قصه گویی، اجرای برنامه عروسکی، بازی‌های آموزش محور، عرضه محصولات فرهنگی و آموزشی و...)، برپایی کافه کتاب کودک، طراحی و اجرای لوکیشن عکاسی و فضاسازی محیطی، اجرای کارناوال شاد تن‌پوش‌های اقوام ایرانی و عروسک‌های زمستانی (عروسک زمستانی از جمله آدم‌برفی و پنگوئن ) برنامه‌های قابل اجرا در جشنواره «زمستان داغ» هستند.

راه‌اندازی رینگ بازی در داخل گذر گردشگری و میدان آب و آتش، یکی دیگر از برنامه‌های طراحی شده این جشنواره است که در سه بخش ویژه بزرگسالان، بازی‌های تعاملی با کودکان و بازی‌های دستگاهی از جمله (ترامپولین و قطار برقی) قابل اجرا است.

همچنین فضایی برای اجرای زنده هنری هنرمندان و فروش آثار هنری آنان پیش‌بینی شده است. این فضا در هفته ابتدایی جشنواره به هنرمندان کاریکاتوریست اختصاص پیدا کرده است.

از دیگر برنامه‌های طراحی شده جشنواره «زمستان داغ»، اجرای گروه‌های متفاوت موسیقی از جمله طنین صدای «ساز و دهل» و نمایش رژه اقوام ایرانی با تن‌پوش‌های مناطق مختلف کشورمان است.

شهروندان می‌توانند با حضور در این دورهمی خانوادگی طعم انواع آش‌ها را در گذر گردشگری و جشنواره آش بچشند. همچنین در این بخش انواع خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های گرم هم سرو می‌شود.

جشنواره «زمستان داغ» از ۱۳ تا ۳۰ بهمن ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در بوستان آب و آتش واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه