سفارت فرانسه خبر داد: رفع مشکل صدور ویزای شینگن برای ایرانیان

نادر نینوایی
نادر نینوایی جمعه، ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵
سفارت فرانسه خبر داد: رفع مشکل صدور ویزای شینگن برای ایرانیان

سفارت فرانسه در ایران از رفع مشکل در صدور ویزای شنگن برای اتباع ایرانی خبر داد.

سفارت فرانسه در تهران از رفع مشکل صدور ویزای شنگن برای اتباع ایرانی خبر داد که پیش‌تر عامل توقف آن را اختلال در اینترنت اعلام کرده بود.

سفارت فرانسه در ایران در حساب کاربری رسمی این سفارتخانه در اینستاگرام اطلاع داده است که:

خطوط اینترنتی شرکت کارگزار مسئول دریافت درخواست روادید برای فرانسه VFS، رفع فیلتر شده‌اند. در چنین شرایطی فرآیند دریافت درخواست از سرگرفته شده است. افرادی که به‌صورت عادی نزد VFS مایل به درخواست روادید فرانسه هستند، می‌توانند از این پس درخواست وقت مصاحبه کنند.

پیش از این، حرمت‌الله رفیعی، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفته بود:

برخی سفارتخانه‌های اروپایی، به‌ویژه در حوزه شنگن، بدون اطلاع رسمی و در تصمیمی که بیشتر شکل غیررسمی دارد، رسیدگی به درخواست ویزا را فعلا متوقف کرده و صدور ویزای شنگن را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

سفارت فرانسه در تهران در واکنشی این خبر را «شایعه» دانسته و در توئیتر نوشته بود:

فرانسه همچنان در ایران روادید صادر می‌کند. با این وجود فیلترینگ دولتی اینترنت به‌طور قابل‌توجهی فعالیت ما را کُند کرده است. مراقب شایعات باشید!

این در حالی بود که مرکز رسیدگی به درخواست ویزای فرانسه در تهران (VFS Global) در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با هفتم مهرماه ۱۴۰۱ با انتشار اطلاعیه کوتاهی در وب‌سایت خود، ‌اعلام کرده بود:

با توجه به شرایط موجود در ایران، اینترنت با اختلال مواجه شده است و در نتیجه مرکز درخواست ویزای فرانسه در تهران امکان رسیدگی به درخواست ویزا را ندارد. این وضعیت خارج از کنترل VFS و سفارت فرانسه است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه