افزایش ساعت بازدید از برج آزادی

نادر نینوایی
نادر نینوایی جمعه، ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹
افزایش ساعت بازدید از برج آزادی

ساعت بازدید از برج آزادی تهران با نظر به افزایش بازدیدها از این جاذبه تا ساعت ۲۱ افزایش یافت.

با توجه به استقبال بازدیدهای مردمی و گردشگران داخلی و خارجی در روزهای باقی مانده تابستان از دهم شهریور تا ۱۴ مهر که هم‌زمان با هفته گردشگری و روز تهران است، زمان بازدید از برج آزادی تاساعت ۲۱ ممکن خواهدبود.

پیش از این زمان بازدید از برج آزادی تا ساعت ۱۸ بود. بر این اساس علاقه‌مندان علاوه بر بازدید طبقات داخلی و بام برج، می‌توانند از موزه‌های عکاسی، شهاب سنگ، ایرانشناسی و نمایشگاه‌های هنری این مجموعه دیدن کنند.

سومین نمایشگاه نقاشی رویای کودکی من نیز با همکاری گروه هنری ژامک با مدیریت و سرپرستی لیلا زمانی، چهارم تا ۱۸ شهریور همه‌روزه به‌جز شنبه‌ از ساعت ۹ تا ۲۱ در تالار آینه برج آزادی برپاست.

این رویداد هنری با حضور ۱۸ تن از استادان هنرهای تجسمی و ۵۵ تن از هنرمندان با ۱۲۰ تابلوی نقاشی، آثار حجم، مجسمه و عروسک نمایشی برگزار می‌شود.

برج آزادی سال ۱۳۴۹ توسط حسین امانت ساخته شد و دی ۱۳۵۰ به بهره‌برداری رسید، معماری برج، تلفیقی از معماری هخامنشی، معماری ساسانی و معماری اسلامی است. این بنا سال ۱۳۵۳ در فهرست آثار ملی ثبت شد، برج آزادی به‌صورت یک یادمان ساخته شده است، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی متشکل از چند بخش در طبقه تحتانی برج قرار دارد و با پنج هزار متر مربع دربرگیرنده برج اصلی نیز هست.

گفتنی است مجموعه فرهنگی هنری موزه و برج آزادی شامل بخش‌هایی از جمله بزرگترین موزه عکاسی ایران و منطقه، تالار آینه، کتابخانه و تالارهای فرهنگ، اقوام، آسمان، سالن‌های دانستنی‌ها، ایرانشناسی، نگارخانه، موزه شهاب سنگ، سالن‌های اجتماعات و برگزاری کنسرت موسیقی و نمایش و سالن تمرین تئاتر و موسیقی است.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه