رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: برای تهیه بلیط به سایت ایرلاین‌ها مراجعه کنید

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا چهار شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: برای تهیه بلیط به سایت ایرلاین‌ها مراجعه کنید

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از مردم خواست برای تهیه بلیط هواپیما به سایت شرکت‌های هواپیمایی یا مراکز فروش مورد تایید این سازمان مراجعه کنند.

محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نشست ارتقای سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تاخیر پروازهای داخلی، گفت:

از مردم درخواست می‌کنیم برای تهیه بلیط به سایت شرکت‌های هواپیمایی یا مراکز فروش مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند.

طبق گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، بلیط‌های فروخته شده توسط ایرلاین‌ها بر اساس نرخ‌های مصوب روی سایت سازمان و انجمن شرکت‌های هواپیمایی به فروش می‌رسد و برخی از تخلفات توسط سایت‌های فروش غیررسمی انجام می‌شود. وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری درصدد بستن سایت‌های غیرمجاز فروش بلیط است، افزود:

با سایت‌های غیرمجاز که نسبت به فروش بلیط خارج از نرخ مصوب اقدام کنند، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت تا به‌زودی از صحنه فروش بلیط حذف شوند.

محمدی بخش گفت:

آسیب‌هایی که در جلسه امروز احصا شد به بخش حاکمیت و بخش‌های استاندارد مربوط نمی‌شود و متاسفانه بسیاری از افراد با دسترسی‌های متعدد اقدام به فروش بلیط هواپیما می‌کنند؛ بنابراین از مردم درخواست می‌کنیم برای تهیه بلیط به سایت شرکت‌های هواپیمایی یا مراکز فروش مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند.

وی با اشاره به پایش مستمر سازمان هواپیمایی کشوری از مراکز فروش بلیط، افزود:

در صورت مواجه با هرگونه گران‌فروشی بلیط هواپیما، تعلیق، حذف مسیر و کاهش پروازهای خارجی برای شرکت‌های هواپیمایی از جمله عوامل بازدارنده‌ای است که توسط سازمان هواپیمایی کشوری اعمال می‌شود.

همچنین جابری، معاون سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص برگزاری نشست فوق اظهار داشت:

در این جلسه که با هدف رسیدگی به افزایش قیمت‌های بلیط و سایر مشکلات موجود در این زمینه تشکیل شد، نظرات شرکت‌های هواپیمایی دریافت و مشکلات موجود در صنعت حمل‌ونقل هوایی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:

در این جلسه عنوان کردیم که هیچ‌گونه افزایش قیمتی خارج از تعرفه مورد قبول نیست و در صورت مشاهده عرضه بلیط خارج از تعرفه با دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت‌های هواپیمایی برخورد خواهیم کرد.

جابری تصریح کرد:

با رصدهای صورت گرفته طی روزهای گذشته بلیط هواپیما با نرخ‌های مختلفی به فروش می‌رسید؛ اما، از امروز تقریبا نرخ‌ها یکسان و به حد متعارف رسیده است.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص فروش بلیط هواپیما به‌صورت دلاری به اتباع خارجی، گفت:

بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته فروش بلیط به‌صورت دلاری توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی انجام شده است؛ نه شرکت‌های هواپیمایی؛ اما در صورت عدم رعایت این امر توسط شرکت‌ها یا آژانس‌ها تا ۱۰ برابر میزان افزایش قیمت‌ها جریمه لحاظ خواهد شد.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه