اعمال محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند چهار شنبه، ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷
اعمال محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش

معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اعمال محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش، به‌جز خودروهای پلاک کیش ‌و خودروهای حامل مواد غذای و سوختی خبر داد.

اسماعیل مکی‌زاده، معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان امروز چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ با اشاره به اعلام سازمان منطقه آزاد، از آنجایی که استقبال چشمگیر هموطنان از جاذبه‌های گردشگری کیش سبب ترافیک شهری و... شده است، بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته به‌منظور متناسب‌سازی ورود و خروج مسافران و در راستای ارائه خدمات بهتر،  از محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش خبر داد. وی در این رابطه اذعان کرد:

این محدودیت‌ها از ساعت هشت صبح امروز چهارشنبه دهم فروردین به‌مدت ۴۸ ساعت محدودیت موقت و عدم پذیرش خودرو از بنادر چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش اعمال می‌شود. البته خودروهای پلاک جزیره کیش، خودروهای حامل مواد غذایی، سوختی و فاسد شدنی شامل این محدودیت‌ها نمی‌شوند.

دبیر ستاد تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان ارائه خدمات در بنادر چارک و آفتاب مستلزم دو فاکتور مهم نظیر شرایط مطلوب و مساعد جوی حاکم بر منطقه و اعلام پذیرش مسافر از سوی سازمان منطقه آزاد کیش دانست و خاطرنشان کرد:

محدودیت اعمالی در زمان شرایط نامساعد جوی فقط به‌منظور ارتقای ایمنی سفرها و اعمال محدودیت تردد و پذیرش مسافران از سوی منطقه آزاد کیش به‌دلیل متناسب‌سازی تعداد ورود و خروج شناور با هدف ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به هموطنان در این جزیره اتخاذ می‌شود.

شایان ذکر است هم‌اکنون ۲۰ لندیگ کرافت با ظرفیت ‌۱۱۰۰ خودرو و ۱۰ شناور مسافری نیز با ‌۱۲۰۰ صندلی در مسیر سه‌گانه بنادر چارک و آفتاب به‌سمت کیش و برعکس مشغول ارائه خدمات هستند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه