آخرین مقررات سفر شهروندان ایرانی به گرجستان

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند دوشنبه، ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱
آخرین مقررات سفر شهروندان ایرانی به گرجستان

سفارت ایران در تفلیس آخرین دستورالعمل‌های صادره از سوی دولت گرجستان را درخصوص تردد اتباع ایرانی به این کشور ابلاغ کرد.

سفارت ایران در تفلیس با انعکاس یادداشت شماره ۰۱/۲۷۶۸۸ مورخ ۱۴۰۰/۷/۱۵ وزارت امورخارجه گرجستان به این سفارت‌خانه، از تایید گواهینام هدارای QR کد واکسیناسیون کووید ۱۹ صادره وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران توسط نهادهای ذی‌ربط گرجستان خبر داد. بر این اساس همه اتباع ایرانی با داشتن گواهینامه مذکور می‌توانند به گرجستان سفر کنند.

سفارت ایران در تفلیس همچنین با اشاره به دستورالعمل وزارت امور خارجه گرجستان درجواب استفساریه سفارت ایران در تفلیس پیرامون ابهامات و سوالات مطروحه از سوی ایرانیان مورخ ۱۴۰۰/۷/۲۷، تسهیلات جدید برای تردد اتباع جمهوری اسلامی ایران به مبادی ورودی مختلف گرجستان را به شرح ذیل منعکس کرده است:

۱. اتباع همه کشور ها از جمله اتباع جمهوری اسلامی ایران با گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد می‌توانند به‌طور آزاد وارد گرجستان شوند.

۲. هنگام ورود از مرز هوایی باید گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد ارائه گردد. لکن هنگام ورود از مرز زمینی علاوه بر گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد، همراه داشتن تست منفی PCR با اعتبار ۷۲ ساعته جهت ارائه الزامی است.

۳. فرزندان زیر ۱۰ سال هنگام ورود در کلیه مبادی ورودی گرجستان از ارائه تست منفی PCR با اعتبار ۷۲ ساعته معاف می‌شوند.

۴. فرزندان بالای ۱۰ سال که همراه با خانواده یا والدین خود سفر می‌کنند، هنگام ورود به گرجستان باید گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد یا تست منفی PCR با اعتبار ۷۲ ساعته را ارائه کنند.

برابر هماهنگی‌های به عمل آمده با تمامی ارگان‌ها و وزارت‌خانه های ذی‌ربط شامل وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی، به‌منظور رعایت مقررات گرجستان، حفظ شئونات و کرامت ایرانیان در مبادی ورودی به گرجستان و به صفر رسانیدن ریجکت های در مبادی ورودی، مقرر شده است تمامی مدیران آژانس‌های گردشگری و ایرلاین‌ها و دفاتر شرکت‌های ترابری زمینی، درخواست‌های خود مبنی بر علاقه‌مندی به فعالیت در حوزه حمل‌و‌نقل هوایی و زمینی و گردشگری میان ایران و گرجستان را مستند به معرفی نامه از دفاتر مرکزی خود در ایران، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان تحویل دهند تا پس از بررسی‌هایی که متضمن واجد شرایط دانستن فعالیت ایشان خواهد بود، فعالیت خود را آغاز کنند.

متعاقب آن نمایندگان آژانس‌های گردشگری و ایرلاین‌های هوایی مجوزدار در تفلیس ضمن آشنایی کامل با آیین‌نامه‌های تهیه‌شده جهت تردد اتباع کشورمان مبتنی بر توافق نامه لغو روادید گردشگری میان دو کشور و ارائه تعهد جهت اجرای دستورالعمل‌های تدوین‌شده، رعایت مفاد توافق‌نامه از سوی اتباع دو کشور و رویه‌نامه‌های جدید، می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

کلیه متصدیان موسسات گردشگری و خطوط هوایی و شرکت‌های حمل‌و‌نقل زمینی در تفلیس درخواست‌های خود جهت فعالیت را به‌همراه مجوز های معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی یا معاونت بازرگانی سازمان هواپیمایی کشوری یا سازمان راهداری کل کشور که به ایشان اجازه فعالیت در دوره پس از کرونا را داده است را جهت بررسی به ایمیل info@iran.ge ارسال کرده و تاییدیه رسید آن را از طریق شماره تلگرامی ۹۹۵۵۹۵۷۸۹۷۹۸+ دریافت کنید.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه