ابلاغ آخرین مقررات سفر به انگلستان از ایران

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند سه شنبه، ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
ابلاغ آخرین مقررات سفر به انگلستان از ایران

آخرین مقررات سفر به انگلیس برای مسافران ایرانی شامل لزوم ارائه پاسخ منفی PCR و قرنطینه ۱۰ روزه به دفاتر خدمات مسافرتی و هواپیمایی ابلاغ شد.

آخرین مقررات سفر به انگلیس از ایران به دفاتر خدمات هوایی و آژانس‌های مسافرتی ابلاغ شد. این مقررات با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این کشور به‌منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تدوین شده است. بر این اساس، مسافرانی که مدارک زیر را در اختیار دارند قادر خواهند بود تا با رعایت مقررات تعیین‌شده، از ایران به انگلستان سفر کنند:

  • پاسپورت اتحادیه اروپا، انگلستان، آمریکا، کانادا.
  • انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان (مسافران دارای اقامت دائم که بیش از دو سال خارج از انگلستان اقامت داشته‌اند و مجوز آن‌ها ابطال شده اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.)
  • ویزای معتبر انگلستان (مسافران با ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت داشته باشند.)

دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ‌شده توسط دولت انگلستان برای ورود مسافران از ایران به شرح زیر است:

۱. تمام مسافران بالای ۱۱ سال در پروازهای ورودی به انگلستان باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش ایران، آزمایش PCR انجام داده باشند و گواهی منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به‌همراه داشته باشند.

۲‌. مسافران پس از ورود به این کشور باید به‌مدت ۱۰ روز خود را در محل سکونت، قرنطینه خانگی کنند.

۳. تمام مسافران قبل از سفر به انگلستان باید نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند و پس از دریافت QR کد، پرینت آن را به‌همراه داشته باشند.

۴. مسافران دارای کارت واکسن صادرشده در ایران باید نوبت تست PCR روز دوم و هشتم را رزرو کنند.

۵. مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادرشده در کشورهای دیگر که از آخرین نوبت واکسن فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسون‌‌‌اندجانسون آن‌ها ۱۴ روز گذشته باشد و مسافران ۱۱ تا ۱۸ سال مقیم همان کشورها، از انجام تست PCR قبل از انجام پرواز، رزرو تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلستان معاف خواهند بود. ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون دارای QR به زبان انگلیسی هنگام پرواز الزامی است. 

 

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه