اعلام آخرین شرایط سفر هوایی از ایران به امارات

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸
اعلام آخرین شرایط سفر هوایی از ایران به امارات

کشور امارات متحده عربی در اطلاعیه‌ای آخرین شرایط اعزام مسافر هوایی از ایران به این کشور را اعلام کرد.

به‌روزرسانی ۱۴۰۰/۰۶/۲۸، ساعت ۱۶:۰۸

بر اساس آخرین شرایط ابلاغ‌شده سفر به امارات، هم‌اکنون گردشگران می‌توانند تنها با ارائه‌ پاسخ منفی تست PCR، به امارات سفر کنند و برای اخذ ویزای توریستی امارات نیازی به گواهی واکسیناسیون ندارند. با این حال، گردشگران دارای گواهی واکسیناسیون می‌توانند با ثبت اطلاعات خود در وب‌سایت «ICA» یا اپلیکیشن «الحسن» (AlHosn)، از مزایای ویژه افراد واکسینه‌شده بهره‌مند شوند. واکسن‌های مورد تایید مقامات بهداشتی کشور امارات متحده‌ عربی عبارت‌اند از:

  • «فایزر بیون‌تک» (Pfizer-BionTech)
  • «مدرنا» (Moderna)
  • «سینوفارم» (Sinopharm)
  • «آکسفورد آسترازنکا» (Oxford/AstraZeneca) و «کوویشیلد آسترازنکا» (Covishield AstraZeneca)
  • «اسپوتنیک وی» (Sputnik V) 

به‌روزرسانی ۱۴۰۰/۰۶/۱۰، ساعت ۱۸:۱۷

شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) از صدور اطلاعیه دولت امارات متحده عربی در خصوص آخرین شرایط اعزام مسافر هوایی از ایران به این کشور خبر داد. مسافران با ملیت و اقامت این کشور و مسافران دارای ویزای توریستی، مطابق با شرایط مندرج در اطلاعیه می‌توانند از ایران به امارات سفر کنند.

در اطلاعیه دولت امارات آمده است که تمامی مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به امارات موظفند قبل از پرواز، نسبت به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید‌شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اقدام کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به‌همراه داشته باشند.

در این اطلاعیه با اشاره به الزام نصب اپلیکیشن «COVID-۱۹ DXB Smart App» روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر به دبی، بر اخذ تست کرونا از تمامی مسافران امارات در بدو ورود به این کشور تاکید شده است.

مطابق با اعلام هواپیمایی هما، دولت امارات متحده عربی اذعان داشت:

داشتن بیمه‌نامه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی است. همچنین مسافرانی که دارای اقامت بیش از ۶ ماه خارج از امارات هستند، باید قبل از ورود به کشور امارات با مراجعه به سایت‌های معرفی‌شده، فرم مربوط را تکمیل کنند.

شایان ذکر است که ایران و امارات از جمله کشورهایی هستند که از مسافران واکسینه‌شده، تنها برگه سلامت اخذ می‌کنند. این در حالی است که در بسیاری از کشورها، انجام آزمایش PCR حتی برای مسافران واکسینه‌شده نیز الزامی است. همچنین در چند روز گذشته امارات متحده عربی اعلام کرده بود که صدور ویزای گردشگری را برای مسافرانی که به‌طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه‌شده باشند از سر می‌گیرد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه