به مشهد سفر نکنید

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱
به مشهد سفر نکنید

شورای شهر مشهد با توجه وخامت روند شیوع کرونا در این شهر، با صدور بیانیه‌ای از مردم درخواست کرد تا فعلا به فکر سفر به مشهد نباشند.

در پی روند صعودی آمار مبتلایان به ویروس کرونا، شورای اسلامی شهر مشهد با صدور بیانیه‌ای از مسافران درخواست کرد تا از سفر به این شهر خودداری کنند‌. این بیانیه به شرح زیر است:

طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط شورای شهر مشهد، متاسفانه تجربه سه روز اخیر در شهرمان، به‌لحاظ تعداد بیماران کرونایی بستری، فوتی‌های ناشی از کرونا و مراجعه‌کنندگان با تست مثبت و نیازمندان مراقبت‌های ویژه در قیاس با ۱۸ ماه اخیر، بی‌سابقه بوده است.

با توجه به بیانیه سازمان نظام پزشکی مرکز استان و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان مشهد، از عموم شهروندان عزیز و فهیم مشهدی تقاضا می‌کنیم که از حضور در مهمانی‌های خانوادگی، مجالس مختلف و تجمعات پرهیز کنند؛ چراکه تجربه نشان داده ستاد ملی مقابله با کرونا توفیقی در بحث تعطیلی شهرهای با وضعیت قرمز و بحرانی کشور نداشته و تنها راه پیش‌ روی همه ما تکیه به روش‌های خودکنترلی است.

بررسی آمار مربوط به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی نشان می‌دهد که یک‌سوم این افراد، غیربومی هستند که نشان از حضور چشمگیر مسافران و زائران در مشهد است.

از عموم هموطنان و شیفتگان بارگاه منور رضوی درخواست می‌کنیم، حداقل برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان از سفر به مشهد جدا پرهیز کنند.

امیدواریم هرچه زودتر با مناسب شدن شرایط و گذر از این وضعیت بحرانی، فرصت زیارت حرم مطهر امام‌ رضا (ع)، بدون تهدید شدن سلامت افراد فراهم آید.

 گفتنی است که هم‌اکنون شهرستان‌های مشهد، سبزوار، تربت جام، قوچان، کاشمر، سرخس، درگز، بینالود و چناران در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند.

دیدگاه