بازگشایی مرزهای یونان به‌روی گردشگران اروپایی

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
بازگشایی مرزهای یونان به‌روی گردشگران اروپایی

مرزهای کشور یونان برای اولین بار پس از ماه‌ها شیوع گسترده ویروس کرونا به‌روی گردشگرانی از اتحادیه اروپا گشوده شد.

کشور یونان به‌عنوان یکی از نخستین کشورهای جهان، مرزهای خود را به‌روی گردشگران واکسینه‌شده و گردشگران دارای پاسخ منفی تست کرونا بازگشایی کرد. روز گذشته اولین گروه گردشگران از اتحادیه اروپا وارد مرزهای یونان شدند و نخستین پروازها از فرانسه، آلمان، سوئد، سوئیس، لیتوانی و لتونی در فرودگاه بین‌المللی آتن نشستند.

همچنین فرودگاه بین‌المللی هراکلین در کرت نیز برای نخستین‌بار در ماه‌های اخیر، میزبان گردشگران بود و مقامات این جزیره از انتظارات برای پذیرش ۱۰ هزار گردشگر در سه روز آتی خبر دادند.

میکونوس و سانتورینی نیز که محبوب‌ترین مقاصد گردشگری یونان محسوب می‌شوند، پذیرای پروازهای تعداد محدودی از پروازها بوده‌اند مطابق ابراز امیدواری مسئولان، تعداد این پروازها افرایش خواهد یافت.

محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در کشور یونان از ماه نوامبر اعمال شده بود و در ماه‌های اخیر و با تصمیم مقامات، روند کاهش محدودیت‌ها آغاز شده بود؛ تا‌جایی که در هفته اخیر موزه‌های این کشور نیز به‌طور کامل به‌روی گردشگران بازگشایی شده است.

شایان‌ ذکر است که گردشگری مهم‌ترین منبع درآمد یونان محسوب می‌شود و از این‌رو، دولت این کشور امیدوار است بازگشت گردشگران بین‌المللی بتواند اقتصاد این کشور را احیا کند. سال گذشته شمار بازدیدکنندگان از یونان ۷۸٫۲ درصد کاهش یافت تا تعداد آن‌ها به ۷٫۴ میلیون نفر برسد؛ این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ آمار گردشگران یونان ۳۴ میلیون نفر گزارش شده بود.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه