ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۲
ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران

شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) در اطلاعیه‌ای خطاب به روسای شعب هما و مدیران دفاتر خدمات هوایی، آخرین بروز‌رسانی مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران را ابلاغ کرد.

شرکت هواپیمایی ملی ایران در اطلاعیه خطاب به روسای شعب هما و مدیران دفاتر خدمات هوایی، از آخرین به‌روز‌رسانی مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران در شرایط فعلی خبر داد. این اطلاعیه پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت و بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ابلاغ شده است.

۱. کلیه مسافران بالای هشت سال اعم از عادی و دیپلمات در پروازهای ورودی به ایران صرف‌نظر از مدت زمان اقامت خارج از کشور باید در محدوده ۹۶ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام ازمایش PCR کنند و گواهی جواب منفی آن را به زبان انگلیسی، هنگام ورود به نماینده بهداشت مستقر در پایگاه بهداشت مرزی تحویل دهند. درصورتی که برگه‌های آزمایش به زبانی غیر از زبان انگلیسی صادر شده باشد، نتیجه آزمایش باید صرف‌نظر از مثبت یا منفی بودن توسط کنسولگری توضیح داده و ممهور شود. همراه داشتن این گواهی برای تمامی اتباع ایرانی و غیرایرانی الزامی است و در صورت نداشتن گواهی فوق، از پذیرش مسافران در مبدا جلوگیری به‌عمل خواهد آمد. همچنین از مسافران مشکوک و مسافرانی که از مبدا شهرهای پرخطر سفر کرده یا از آن کشورها به‌عنوان نقطه ترانزیتی استفاده کرده باشند، در بدو ورود به ایران تست PCR گرفته خواهد شد و هزینه آن برعهده مسافر خواهد بود.

۲. تکمیل فرم خوداظهاری و فرم تعهد پیوست توسط مسافران و تحویل آن به نمایندگان بهداشت مرزی الزامی است.

۳. استفاده از ماسک در فرودگاه‌ها و در طول پرواز الزامی است.

بنا بر این اطلاعیه، تا اطلاع ثانوی صدور ویزای توریستی در بدو ورود به ایران امکان‌پذیر نخواهد بود. تاریخ اجرای این بخشنامه ۲۸ اسفندماه عنوان شده است.  اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

دیدگاه