چابهار به دلیل کرونا تعطیل شد

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
چابهار به دلیل کرونا تعطیل شد

طبق اعلام فرماندار شهرستان ویژه چابهار، مراکز تجاری، گردشگری و اقامتی چابهار از فردا چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ تعطیل خواهند بود.

رحمدل بامری، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار، از تعطیلی مراکز تجاری، گردشگری و اقامتی چابهار از فردا چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ به‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل و عدم تردد خودروهای غیربومی به‌سمت این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار محدودیت‌های نوروز ۱۴۰۰ و لیست شهرهای قرمز و نارنجی را اینجا ببینید

وی افزود:

در صورت مشاهده این خودروها در زمان اعمال محدودیت‌ها مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه توسط پلیس بین راهی و پلیس راهور اعمال خواهد شد.

فرماندار چابهار گفت:

تمامی مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار، بازارهای سنتی و دکه بازار تعطیل خواهند بود و پذیرش مهمان در مهمانسرای ادارات، خانه های معلم ، مدارس و سایر مکان‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف، دستگاه قضایی مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

وی بیان کرد:

محدودیت پرواز از سایر نقاط کشور به چابهار در مدت زمان اعلام شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری، اعلام محدودیت تردد در ناوگان عمومی و بین شهری، حمل و بار و مسافر توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را نیز شاهد خواهیم بود.

بامری برپایی ایست‌های بازرسی در سه نقطه پلیس راه نیکشهر، پلیس راه جکیگور (شهرستان راسک)، پاسگاه زرآباد و بیردف ( شهرستان کنارک) به‌منظور جلوگیری از تردد خودروهای پلاک غیربومی و فاقد مجوز به‌سمت چابهار را از دیگر تصمیمات عنوان کرد.

وی تصریح کرد:

اقدامات خوبی برای پیشگیری از فراگیری ویروس کرونا در این شهرستان صورت گرفته و این محدودیت‌ها تا عادی شدن شرایط و طبق اعلام ستادملی کرونا تا یکماه آینده ادامه دارد.

فرماندار چابهار اظهارداشت:

به‌صورت مرتب و شبانه روزی مناطق ورودی شهر، ترمینال مسافربری و درب گیت شمالی منطقه آزاد به‌همراه اعضای شورای اداری و تامین و ستاد مدیریت بحران و ستاد کرونا شهرستان بازدید خواهد شد.

وی بیان کرد:

بسیاری از هموطنان با تصور اینکه اثر ویروس کرونا در مناطق گرم کاهش پیدا می‌کند از تعطیلات در نظر گرفته شده و با توجه به سردی هوا در سایر نقاط کشور به‌جای ماندگاری در منزل و شهر خودشان و جلوگیری از گسترش کرونا قصد سفر به چابهار می‌کنند که لازم است به هموطنان عزیز قاطعانه اعلام شود در مناطق با رطوبت بالا مانند بنادر چابهار و کنارک ماندگاری ویروس بیشتر و خطر شیوع آن دو چندان است.

بامری تصریح کرد:

قاطعانه از ورود خودروهای پلاک غیر چابهار به داخل شهر جلوگیری می‌شود و هموطنانی که قصد سفر به این شهرستان را دارند بهتر است از تصمیم شان منصرف شوند زیرا به‌دلیل جلوگیری از ورود به این شهر باید مجددا به شهر خودشان بازگردند.

به گفته محمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان و بلوچستان؛ با افزوده شدن ۲۸ کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۷ هزار و ۹۱۵ نفر رسید.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه