محدودیت‌های کرونا در خوزستان؛ کاهش پروازها و بسته شدن مرزها

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا یکشنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
محدودیت‌های کرونا در خوزستان؛ کاهش پروازها و بسته شدن مرزها

طبق اعلام مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با توجه به شیوع کرونای انگلیسی احتمال دارد تا پروازهای ورودی و خروجی خوزستان کاهش پیدا کنند.

سیدمهدی رزاز، مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان، از احتمال کاهش پروازهای ورودی و خروجی این استان خبر داد و در این رابطه چنین گفت:

با توجه به شیوع کرونای انگلیسی و تصمیمات ستاد ملی کرونا در خصوص مدیریت پروازها به خوزستان، احتمال دارد شاهد کاهش پروازهای ورودی و خروجی خوزستان باشیم؛ البته تاکنون چیزی در این خصوص اعلام نشده است.

طبق گفته رزاز دستورالعمل‌هایی که از ستاد مبارزه با کرونا به فرودگاه‌ها ابلاغ شده است به‌صورت کامل در فرودگاه‌های خوزستان در حال اجرا است.

وی افزود:

همه بخش‌های فرودگاه‌ها ضدعفونی می‌شوند و وضعیت سلامت مسافران نیز پیش از سفر از طریق نرم‌افزاری که از سوی دانشگاه علوم پزشکی در اختیار ما قرار داده شده است، بررسی می‌شود.

رزاز گفت:

استفاده از ماسک در همه بخش‌های فرودگاه‌ها اجباری است و پروازها نیز با ۶۰ درصد ظرفیت مسافر انجام می‌شوند؛ همه این اقدامات به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان تصریح کرد:

با توجه به شیوع کرونای انگلیسی و تصمیمات ستاد ملی کرونا در خصوص مدیریت پروازها به خوزستان، احتمال دارد شاهد کاهش پروازهای ورودی و خروجی خوزستان باشیم؛ البته تاکنون چیزی در این خصوص اعلام نشده است؛ اما با تشدید وضعیت شیوع کرونا، احتمالا پروازها کاهش می‌یابد.

وی گفت:

با توجه به صنعتی بودن استان خوزستان، برخی پروازها همیشه باید انجام شوند؛ اما ممکن است پروازهای مسافری که به قصد سفر و گردش به خوزستان انجام می‌شوند با توجه به شرایط فعلی استان خوزستان کاهش پیدا کنند.

رزاز تصریح کرد:

در حال حاضر خوزستان مقصد هیچ پرواز خارجی نیست و مسافران عراقی که عامل شیوع کرونای انگلیسی در استان بوده‌اند از طریق مرزهای زمینی وارد استان شده‌اند. در حال حاضر هیچ پرواز خارجی مسافری وارد فرودگاه‌های خوزستان نمی‌شود و تنها یک پرواز باری از کویت وجود دارد که هفته‌ای سه مرتبه انجام می‌شود.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان نیز از بسته شدن دو مرز شلمچه و چذابه در این استان به روی مسافران عراقی به‌مدت یک هفته خبر داد. همچنین، به‌منظور جلوگیری از گسترش ویروس انگلیسی کرونا، تردد بین شمال و جنوب استان محدودیت ایجاد شده است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه