تمدید محدودیت سفر به لندن تا ۲۰ اسفند

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند چهار شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳
تمدید محدودیت سفر به لندن تا ۲۰ اسفند

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که ممنوعیت پروازهای لندن تا ۲۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

شیوع کرونای جهش یافته در انگلیس و چند کشور دیگر آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپای غربی و شمالی در ماه‌های اخیر، موجب ممنوعیت پروازهای مستقیم و سپس کانکشنی به لندن از ابتدای دی‌ ماه امسال شد. چندی پیش سازمان هواپیمایی کشوری ممنوعیت پروازها را تا پایان بهمن‌ ماه تمدید کرد و نسبت به فروش بلیط پروازهای رفت و برگشت کانکشنی (غیرمستقیم) لندن نیز به شرکت‌های هواپیمایی هشدار داد.

اکنون ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، از تمدید ممنوعیت پروازهای لندن تا ۲۰ اسفند خبر داده است. وی با امکان رفع ممنوعیت پروازهای لندن در نوروز ۱۴۰۰ به‌واسطه گسترش واکسیناسیون در انگلیس، اذعان داشت:

تصمیم‌گیری نهایی به عهده ستاد مقابله با کروناست.

حسین ذی‌بخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، با اشاره به این موضوع که برخی از مسافران با سفر به قطر از مسیر هوایی دوحه-لندن استفاده می‌کنند، تصریح کرد:

هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانسی حق فروش بلیط پرواز مستقیم یا کانشکن (بدون نیاز به تغییر هواپیما) به لندن را ندارد. اگر ایرلاینی چنین اقدامی کند، جریمه خواهد شد؛ اما برخی مسافران با پرواز به فرودگاه یکی از کشورهای جنوب خلیج فارس سفر می‌کنند و سپس با تعویض هواپیما، از آنجا به لندن می‌روند.

از سوی دیگر، مسافری ایرانی که با خرید بلیط تهران-دوحه و سپس از دوحه-لندن از وب‌سایت قطر ایرویز به انگلیس سفر کرده بود، دراین‌باره اذعان داشت:

ماه قبل که به ایران آمده بود، با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی به تهران سفر کرد ولی برای بازگشت به لندن، مجبور به استفاده از پروازهای قطر ایرویز شد.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه