لغو سفر بدون ویزا به مالزی برای شهروندان ایرانی

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
لغو سفر بدون ویزا به مالزی برای شهروندان ایرانی

بر اساس آخرین بخشنامه دولت مالزی مسافران ایرانی مانند گذشته اجازه سفر بدون ویزا به این کشور را ندارند.

پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، شهروندان ایرانی می‌توانستند به‌مدت ۱۴ روز بدون ویزا به مالزی سفر کنند، اما دولت مالزی در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریورماه) پس از بازگشایی مرزها، محدودیت‌هایی را برای سفر اتباع ۲۳ کشور از جمله ایران برقرار کرد.

بر اساس آخرین بخشنامه دولت مالزی، محدودیت‌های ورود شامل مسافرانی است که شهروند یا افراد مقیم آمریکا، برزیل، هند، روسیه، پرو، کلمبیا، آفریقای جنوبی، مکزیک، اسپانیا، آرژانتین، شیلی، ایران، انگلستان، بنگلادش، عربستان سعودی، پاکستان، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، عراق، فیلیپین و اندونزی کشور بوده یا در آنجا اقامت دارند یا از آن سفر می‌کنند. مسافران پیش از خرید بلیط سفر به این کشور باید نامه تائیدیه از سفارت مالزی دریافت کنند. مسافران دارای اقامت (دانشجویی و...) نیز لازم است از طریق سایت اداره مهاجرت مالزی نامه تائیدیه دریافت کنند و در فرودگاه همراه داشته باشند. این فهرست با توجه به شرایط کشورها مدام به‌روزرسانی می‌شود.

ارائه تست منفی PCR نیز یکی از الزامات سفر به این کشور است. همه مسافران ورودی به این کشور که گواهی منفی این تست را ارائه می‌کنند، به‌مدت هفت روز در مکانی مشخص قرنطینه اجباری می‌شوند. در صورت نداشتن این تست، مسافر با هزینه شخصی به‌مدت ۱۰ روز در مراکز تعیین‌شده قرنطینه می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه