صدور ویزای ایران برای گردشگران تجاری و درمانی

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند یکشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
صدور ویزای ایران برای گردشگران تجاری و درمانی

معاون گردشگری در جریان اجلاس جهانی گردشگری کشورهای دی هشت (D-۸) از صدور ویزای ایران برای گردشگران «تجاری» و «درمانی»، با وجود محدودیت‌های صدور ویزا در دوران کرونا  خبر داد.

ولی تیموری، معاون گردشگری، به نمایندگی از ایران با حضور در پنل تخصصی وزرای گردشگری D-۸ به سخنرانی درباره اقدامات جمهوری اسلامی ایران در همزیستی با ویروس کرونا و نتایج حاصل از این تجارب برای دوران پیش رو پرداخت. این اجلاس به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مقامات و مسؤولان گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D-۸ و برخی صاحب‌نظران بین‌المللی برگزار شد.

تیموری با اشاره به اقداماتی چون مدیریت جو روانی حاصل از کرونا، ارائه بسته‌های حمایتی مالی به ذی‌نفعان صنعت گردشگری و کاهش هزینه‌ها و مخارج آن‌ها و همزمان تلاش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه، اظهار کرد:

همزمان با تمرکز بر گردشگری داخلی برای رونق کسب و کارهای گردشگری در دوران کرونا توجه ویژه‌ای نیز به احیای گردشگری بین‌المللی معطوف شده است و به این منظور طبق رایزنی‌ها و هماهنگی‌های صورت‌پذیرفته با وزارت امور خارجه در طول دوران کرونا صدور ویزا برای ورود گردشگران تجاری و گردشگران درمانی بین‌المللی قابل انجام است. از سوی دیگر وبینارهای متعددی با مقامات گردشگری بازارهای هدف برگزار و در آن‌ها بر ضرورت تداوم مراودات و همکاری‌های گردشگری تاکید شد.

معاون گردشگری کشور به رونق سفر هوشمندانه و مسئولانه با رویکرد سفرهای خانوادگی و همچنین تغییر الگوی سفر به‌واسطه ترس و نگرانی شدید جهانی درباره شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و آن را نتیجه تجربیات به‌دست‌آمده در طول کرونا دانست. وی همچنین تاکید کرد:

در این دوران و در پساکرونا دستخوش تغیرات خواهد شد و گردشگران، سفرهای نزدیک‌تر، ایمن‌تر، با میانگین اقامت کمتر و در فضاهای بازتر را ترجیح خواهند داد؛ لذا تجدید نظر در رویکرد بازاریابی و بازتعریف محصولات گردشگری و روی آوردن به تورهای طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی، اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و بوم‌گردی می‌توانند اولویت بیشتری پیدا کنند.

لازم به ذکر است که سازمان همکاری‌های اقتصادی متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه است. در این اجلاس رئیس پارلمان اروپا، نخست وزیر سریلانکا، رئیس جمهور کونگو، دبیرکل اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نیز سخنرانی کردند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه