افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی

روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور از افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی نسبت به نرخ‌نامه اعلام شده در خرداد ماه خبر داد.

نماینده شرکت‌های هواپیمایی داخلی در جلسه‌ای که عصر روز شنبه ۲۴ آبان ماه با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، عضو ناظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عضو مطلع شورای عالی هواپیمایی کشوری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) برگزار شد، درباره شرایط کنونی شرکت‌های هواپیمایی داخلی گزارشی را ارائه کرد.

در این گزارش به مسائلی چون افزایش نرخ ارز، کاهش تعداد پروازها و مسافران به دلیل گسترش ویروس کرونا، الزام به رعایت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر در پروازهای داخلی و فشارهای ناشی از تحریم پرداخته شد‌. در ادامه این جلسه نیز در خصوص وضعیت مالی شرکت‌های هواپیمایی و همچنین بهای تمام شده هر ساعت صندلی برای پروازهای داخلی صحبت‌هایی صورت گرفت.

در پایان این جلسه و با توافق  نظر اعضا، مقرر شد که قیمت بلیط پروازهای داخلی نسبت به نرخ‌نامه اعلام شده توسط انجمن شرکت های هواپیمایی در خرداد ماه ۱۳۹۹، به میزان ۱۰ درصد افزایش یابد. همچنین بر همین اساس، محدودیت ارزان‌ترین نرخ برای شرکت‌ها از جدول مذکور حذف شد و از این پس هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت.

نرخ‌نامه جدید بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی به‌زودی توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ خواهد شد. بدیهی است شرکت‌های هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت بلیط، بیش از سقف تعیین شده نیستند و نظارت بر رعایت سقف اعمال شده توسط سازمان‌های نظارتی متولی مکررا انجام خواهد گرفت.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه