بازگشایی مرزهای شیلی از اوایل ماه آذر

نگین توکلی
نگین توکلی یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸
بازگشایی مرزهای شیلی از اوایل ماه آذر

در پی بازگشایی مرزهای کشورهای مختلف به روی مسافران بین‌المللی، کشور شیلی نیز قرار است مرزهای خود را از آخر ماه نوامبر (اوایل آذر) به روی گردشگران باز کند.

مرزهای کشور شیلی از تاریخ ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۱۳۹۸) به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ به روی گردشگران بسته بوده است؛ اما به گزارش روزنامه «لا ترچرا» (La Tercera) قرار است طبق یک تصمیم جدید دولت، مرزها از آخر ماه نوامبر به روی گردشگران بین‌المللی باز شوند.

در آخرین مرحله بازگشایی از پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ۱۳۹۹)، شهروندان تمام کشورها بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از طریق مرزهای هوایی و فرودگاه «آرتورو مرینو بنیتز» (Arturo Merino Benítez Airport) در سانتیاگو وارد کشور شیلی شوند.

مسافران بین‌المللی باید قبل از ورود، یک فرم اظهارنامه با جزئیات مبدا و مقصد مورد نظر، وضعیت سلامتی و علائم بالقوه کووید ۱۹ را پر کنند. آن‌ها همچنین باید نتایج منفی آزمایش PCR ویروس کرونا که در ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور انجام شده است را به ماموران فرودگاه ارائه دهند. اگر مسافران جواب آزمایش منفی را به همراه داشته باشند، نیازی به قرنطینه نیست؛ البته از مسافران خواسته می‌شود تا یک اپلیکیشن را برای نظارت بر سلامتی آن‌ها در طول ۱۴ روز آینده بر روی تلفن‌های همراه خود دانلود و نصب کنند.

«پائولا دازا» (Paula Daza)، از وزارت بهداشت شیلی گفت:

مهم‌ترین مسئله، قوانین مرتبط به ردیابی افراد است و ما باید قبل از بازگشایی مرزها زیرساخت‌های آن را فراهم کنیم. تمام افرادی که به مرزهای کشور وارد می‌شوند، اعم از گردشگران خارجی یا شهروندان شیلیایی باید در یک دوره ۱۴ روزه تحت نظر باشند. آن‌ها موظف هستند که در این دوره، علائم و موقعیت خود را به ما گزارش دهند.

مطالب مرتبط:

منبع matadornetwork

دیدگاه