افزایش ۱۱۵ درصدی پروازهای ترکیه در جستجوهای اینترنتی

زینب موحدی
پنجشنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸
افزایش ۱۱۵ درصدی پروازهای ترکیه در جستجوهای اینترنتی

سایت اسکای‌اسکنر (Skyscanner) سه مقصد استانبول، دالامان و آنتالیا را به‌عنوان سه مقصد برتر از لحاظ بیشترین جستجوهای اینترنتی معرفی کرد.

پس از آنکه وزارت حمل‌ونقل انگلستان، بیشتر کشورها را از فهرست کریدورهای سفر خود برای سپتامبر خارج کرد، اکنون علاقه به گذراندن تعطیلات روندی به‌شدت صعودی را شاهد است. اسپانیا اولین کشوری بود که در روزهای واپسین ماه ژوئیه وارد این فهرست شد و از آن زمان، کشورهای زیادی هر هفته به فهرست قرنطینه وارد می‌شوند. کشورهای پرطرفداری چون فرانسه، پرتغال و کرواسی نیز از جمله همین کشورها هستند. ترکیه که در فهرست مقاصد امن وزارت امور خارجه این کشور قرار دارد، یکی از چند کشور انگشت‌شماری است که هنوز مسافران پس از مسافرت به آن و بازگشت به انگلستان، نیازی به گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه ندارند. 

سایت اسکای‌اسکنر اعلام کرده است که استانبول، دالامان و آنتالیا برای اولین بار در این ماه از سال، در میان ۱۰ مقصد برتری قرار گرفته‌اند که نام آن‌ها در سایت‌های اینترنتی جست‌وجو می‌شوند. در حقیقت، جست‌وجوی نام این مقاصد در اینترنت در بازه زمانی دو هفته آخر اوت (از ۱۲ تا ۳۱ ماه) و اولین دو هفته سپتامبر (اول تا ۱۴ ماه) تا ۱۱۵ درصد بیشتر شده است.

سایت TravelSupermarket که در زمینه مقایسه مقاصد موردنظر برای سفر و تعطیلات فعالیت می‌کند، نیز افزایش شدید مشابهی را در علاقه به خرید تورهای ترکیه گزارش کرده است. در روزهای هشتم تا پانزدهم سپتامبر، ۳۰ درصد از همه جستجوهای انجام گرفته برای پکیج‌های تعطیلات با تاریخ پرواز بین ۱۱ سپتامبر تا ۳۱ اکتبر، همگی مربوط به ترکیه بودند. در بازه زمانی مشابه در سال گذشته، این جستجوها فقط هشت درصد از میزان کل جستجوها را تشکیل می‌داد و اکنون در رده‌ای بالاتر از یونان با ۱۵ درصد و ایتالیا با ۱۰ درصد قرار گرفته است.

جون تورن، یکی از کارشناسان اسکای‌اسکنر می‌گوید هرچه پاییز نزدیک‌تر می‌شود، تمایل مردم به سفر به مناطق ساحلی به‌شکل انجام سفرهایی در روزهای تعطیلات مدارس در ماه اکتبر در حال تغییر است و در نتیجه، مسافران در تلاش برای یافتن دو نوع مقصد کاملا متمایز برای گذراندن تعطیلات خود هستند. او اذعان دارد:

اکتبر و تعطیلات میان‌ترم آن معمولا زمانی است که مسافران و خانواده‌های بریتانیایی برای استفاده از آفتاب اواخر پاییز به اسپانیا و پرتغال سفر می‌کنند؛ اما اکنون که هر دو کشور در زمره کشورهای دارای محدودیت قرار می‌گیرند، ما شاهد تغییر برنامه‌های سفر بریتانیایی‌ها و اولویت‌های سفر آن‌ها هستیم و رزرو پرواز و هتل در کشورها ترکیه و سوئد اکنون در حال افزایش است.

او در ادامه می‌افزاید:

از نظر تاریخی، شهرهای سوئدی هیچ‌وقت در سایت اسکای‌اسکنر جزو برترین جستجوها برای رزرو نبوده‌اند؛ اما با نام نیکی که آن‌ها به‌عنوان مقاصدی امن، تمیز و انگلیسی زبان پیدا کرده‌اند که هم‌اکنون یکی از کمترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را در میان کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده‌اند، انتظار داریم شاهد افزایش محبوبیت مستمر آن‌ها تا ماه‌های آینده باشیم.

منبع independent

دیدگاه