چهارمین رویداد بین‌المللی جایزه صنایع‌دستی امسال برگزار می‌شود

پوریا  محمدی پیوند
چهار شنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۳
چهارمین رویداد بین‌المللی جایزه صنایع‌دستی امسال برگزار می‌شود

با اعلام معاونت صنایع دستی کشور، امسال چهارمین رویداد بین‌المللی صنایع دستی برگزار خواهد شد.

پویان محمودی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از برگزاری چهارمین رویداد بین‌المللی جایزه صنایع دستی با موضوع «بحران ناشی از کووید ۱۹» در سال ۲۰۲۰ خبر داد. وی در این رابطه عنوان کرد:

این رویداد به‌منظور شناسایی استادکاران، هنر صنعتگران، طراحان، اشخاص یا تشکل‌ها از سراسر جهان، به پاس مشارکت درخشان آن‌ها در توسعه پایدار و همه‌جانبه صنایع‌دستی، از ۲۰۱۷ آغاز به‌کار کرد و در سه سال گذشته شاهد مشارکت بیش از ۶۰ کشور با بیش از هزار شرکت‌کننده و ۵۳ برنده بوده است.

معاون صنایع دستی کشور ضمن یادآوری این موضوع که داوری رویداد جایزه صنایع دستی در بالاترین سطح کیفیت و خلاقیت انجام می‌شود، درباره جزئیات این رویداد فرهنگی، تصریح کرد:

متقاضیان باید ۱۸ سال یا بالاتر باشند و شرکت در این رقابت برای تمام طراحان و هنرمندان صنایع‌دستی حرفه‌ای و آماتور نامزد از هر کشوری، در صورتی که معیارهای شروط فوق را احراز کرده باشند، آزاد است. فیلترینگ و انتخاب اولیه آثار توسط هیئت داوران داخلی، انتخاب نامزدهای نهایی توسط هیئت داوران بین‌المللی و اهدای جوایز به راه‌یافتگان مرحله نهایی و برندگان، سه مرحله مهم این مسابقه است.

محمودیان با یادآوری ضرورت توجه به معیارهایی چون ارسال به موقع ‌و مطابق زمان‌بندی، ارسال کامل اسناد و واجد شرایط بودن و همچنین بیانیه بر اطمینان از عدم سرقت هنری، خاطرنشان کرد:

شرکت‌کنندگانی که نامزد دریافت جایزه می‌شوند حق انتشار تصاویر ارسالی خود به Craft Village برای انتشار این تصاویر در وب‌سایت بین‌المللی جایزه صنایع‌دستی، صفحه رسمی آن در فیس‌بوک، خبرنامه‌ها و رسانه‌های تحت پوشش واگذار می‌کنند. کپی‌رایت (حق تکثیر) تصاویر در اختیار هنرمند شرکت‌کننده باقی می‌ماند.

برنامه زمانی رویداد جایزه صنایع دستی به شرح زیر است:

  • ارائه درخواست: ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ نوامبر (۲۵ شهریور تا ۲۵ آبان ۱۳۹۹)
  • داوری نهایی: یک دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹)
  • اعلام نامزدهای برگزیده ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آذر ۱۳۹۹)
  • اعلام برندگان جوایز ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۳۰ آذر ۱۳۹۹)

اهدای جوایز در هفته صنایع‌دستی هند در سال ۲۰۲۱ که تاریخ دقیق آن متعاقبا اعلام خواهد شد،انجام می‌پذیرد.

متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند فرم درخواست خود را به‌صورت آنلاین دریافت کرده و همراه با عکس آثار خود، ارسال کنند. هنرمندان صنایع‌دستی و طراحان همچنین می‌توانند با ارسال نامه به آدرس ایمیل‌ siddharth@indiacraftweek.com فرم درخواست را دریافت کنند. علاقه‌مندان نیز می‌توانند برای اطلاع از جزئیات دقیق شرایط، به وب‌سایت CraftVillage مراجعه کنند.

دیدگاه