محبوب‌ترین مقصد سفر پس از کرونا کجاست؟

زینب موحدی
زینب موحدی جمعه، ۲۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
محبوب‌ترین مقصد سفر پس از کرونا کجاست؟

داده‌های گوگل نشان می‌دهد که امارات متحده عربی، هدف بیشترین جستجوهای اینترنتی برای انتخاب مقصد سفر برای سال ۲۰۲۱ است.

طی چند ماه گذشته، زندگی همه انسان‌ها، تغییرهای زیادی را متحمل شده است؛ طوری که بسیاری از جنبه‌های آشنای زندگی که تا پیش از آن بی‌توجه از کنار آن‌ها می‌گذشتند، مختل شد و حواشی آن دامن زندگی‌ها را گرفت.

یک مثال بارز در این زمینه، سفر و رفت‌وآمدهای آزادانه در میان مرزها است؛ خواه این جابه‌جایی‌ها از سر ضرورت و به‌عنوان یک نیاز اصلی انجام شوند و خواه با اهداف کاری و تجاری یا برای تفریح. به‌طور طبیعی، انسان‌ها در هر گوشه از جهان چشم به راه زمانی دوخته‌اند که سوار هواپیما شدن یک بار دیگر برایشان امکان‌پذیر باشد.

حال نکته آنجا است که فکر می‌کنید این مردم دلشان می‌خواهد پس از بازگشت به وضعیت گذشته به کجا سفر کنند؟ به‌عبارت دیگر، محبوب‌ترین مقصد سفر در دوران پساکرونا، کجا خواهد بود؟ پژوهش جدیدی در همین خصوص انجام شده که به نتایج جالبی دست یافته است.

مسافران کدام کشورها را به‌عنوان مقصد سفرهای خود در ۲۰۲۱ برمی‌گزینند؟

پژوهشی توسط شرکت گردشگری Kuoni انجام شده که توانسته با استخراج داده‌های گوگل، محبوب‌ترین مقاصد سفر و نیز مقاصدی که کاربران اینترنت نام و مشخصات آن‌ها را بیشتر از سایرین در گوگل جستجو می‌کنند، به دست بیاورد. یافته‌های این پژوهش بیانگر روند آشکار تقاضاها برای سفر در دوران پس از کرونا است. ضمن اینکه گوگل ترندز نشان می‌دهد که جستجوی برای عبارت «تعطیلات ۲۰۲۱» یا «2021 holiday» در مقایسه با روزهای پایانی مارس، ۱۲۴ درصد بیشتر شده است. شرکت Kuoni یافته‌های خود را به‌صورت یک نقشه منتشر کرده است که نشان می‌دهد مردم هرکدام از ۱۳۱ کشور جهان در حال حاضر به کدام یکی از مناطق جهان توجه بیشتری نشان می‌دهند.

نقشه گردشگری ۲۰۲۱

نقشه بالا نشان می‌دهد که کدام مناطق از دیدگاه ساکنان کدام کشورها محبوبیت بیشتری دارد

با در نظر گرفتن داده‌ها در مقیاس جهانی، نتایج نشان می‌دهد که از دیدگاه ساکنان تمامی کشورهای جهان، امارات متحده عربیمحبوب‌ترین مقصد سفر برای سال ۲۰۲۱ خواهد بود. کشورهای قطر، کانادا و آمریکا به‌صورت مشترک جایگاه دوم را از آن خود کرده‌اند و پس از آن‌ها، مصر به جایگاه سومی تکیه زده است. با تحلیل داده‌ها بر مبنای هر قاره نیز به این نتیجه می‌رسیم که اروپایی‌ها، مالدیو را بیشتر از هر کشور دیگری برای سفر کردن ترجیح می‌دهند؛ این در حالی است که آسیایی‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند سال آینده به آمریکا و کانادا سفر بکنند. از دیدگاه آفریقایی‌ها نیز امارات متحده عربی بهترین مقصد برای سفر است. اهالی کشورهای آمریکای جنوبی نیز پرو را به‌عنوان مقصد سفرهای خود در سال ۲۰۲۱ می‌پسندند.

برای انتخاب مقصد سفر در سال پیش رو، بریتانیایی‌ها در اینترنت بیشتر به‌دنبال مالدیو، مکزیک و بالی گشته‌اند و ژاپن نیز در راس کشورهای هدف در جستجوهای اینترنتی آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها قرار دارد. علاوه بر آن، نقشه نشان می‌دهد که روس‌ها نیز دوست دارند به مکزیک سفر کنند و در جهت کاملا مخالف با آن‌ها، استرالیایی‌ها فیجی را ترجیح می‌دهند.

مالدیو؛ اولویت اول اروپایی‌ها برای سفر در سال ۲۰۲۱

اروپایی‌ها ترجیح می‌دهند سال ۲۰۲۱ در مالدیو باشند

دین هاروی، یکی از کارشناسان شرکت Kuoni می‌گوید:

اکنون که هنوز بسیاری از مناطق در گوشه و کنار جهان در مراحل مختلف قرنطینه به سر می‌برند، تعجب‌برانگیز نیست که بسیاری از ما برای آنکه امیدمان را به آینده از دست ندهیم، می‌خواهیم چیزی رزرو کنیم.

دیدن اینکه مقاصد محبوب هر کشور با کشور دیگر چقدر تفاوت دارد، سرگرم‌کننده است و روند روبه‌رشد مشاهده شده در جستجوهای اینترنتی در تطابق کامل با تغییرهای صورت گرفته در رزروهای ۲۰۲۱ است که در هفته‌های آخر شاهد بودیم که سفرهای مالدیو برای روزهای تعطیلات بیشتر از سایرین رزرو شده است.

مطالب مرتبط:

منبع lonelyplanet

دیدگاه