احتمال تعویق در برقراری پروازهای تهران به استانبول به دلیل افزایش شیوع کرونا

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۴
احتمال تعویق در برقراری پروازهای تهران به استانبول به دلیل افزایش شیوع کرونا

طبق اعلام دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با توجه به افزایش شیوع کرونا در ایران، برقراری مجدد پروازهای تهران به استانبول به احتمال زیاد منتفی خواهد شد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، از احتمال تعویق از سرگیری مجدد پروازهای تهران-استانبول خبر داد؛ پیش‌تر، بر اساس اعلام وزرای خارجه ایران و ترکیه، قرار بود تا اول اوت (۱۱ مرداد) پروازهای برنامه‌ای تهران به استانبول از سر گرفته شود. سامانی درباره پروازهای استانبول گفت:

در حال حاضر به‌صورت موردی پرواز به استانبول انجام می‌شود و اتباع ترکیه که در ایران هستند، می‌توانند با این پروازها به کشور خود بازگردند و از آن‌طرف هم ایرانیان مقیم ترکیه را به تهران منتقل کنند.

وی در رابطه با سایر پروازهای خارجی از/به ایران تصریح کرد:

در حال حاضر پروازهای خارجی ایرلاین‌های ایرانی شامل دو پرواز در هفته به پاریس، دو پرواز هفتگی به آمستردام، ۳ پرواز به لندن، یک پرواز به منچستر، یک پرواز به بانکوک (تایلند) و یک پرواز هم به کوالالامپور انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:

وزارت بهداشت هم باید پروتکل‌های بهداشتی سفر ایرانیان به سایر کشورها یا اتباع دیگر کشورها به ایران را به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کند تا شرکت‌های هواپیمایی از نظر وزارت بهداشت درباره نحوه برخورد و مقابله با شیوع کرونا در کشورهای مختلف، مطلع شوند.

اسعدی سامانی یادآور شد که سازمان هواپیمایی کشوری در این زمینه مکاتباتی با وزارت بهداشت انجام داده و قرار است این وزارت‌خانه در این خصوص اطلاع‌رسانی کند. وی درباره الزامی شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل هوایی تأکید کرد و افزود: 

تا پیش از این، زدن ماسک در هواپیما اجباری بود و مهمانداران هر پرواز میان مسافران، ماسک، دستکش و پَدهای الکلی توزیع می‌کردند؛ اما از هم‌اکنون با توجه به ابلاغی که صورت گرفته، مسافر به‌محض ورود به فرودگاه باید ماسک بر صورت داشته باشد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه