قدردانی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از عملکرد ایران در دوره شیوع کرونا

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا سه شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
قدردانی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از عملکرد ایران در دوره شیوع کرونا

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در نامه‌ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران، هنگام شیوع کووید 19 تمجید و قدردانی کرد.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، در نامه‌ای از تلاش‌های سازنده دولت ایران در حوزه گردشگری در زمان پاندمی کرونا تمجید کرد. وی در این نامه چنین عنوان کرده است که:

مجموعه اقداماتی که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران مطابق با دستورالعمل‌ها و توصیه‌های UNWTO انجام داد، به‌عنوان اقدامی مؤثر در کاهش تاثیر این بحران بر گردشگری، شایسته و قابل تقدیر است.

وی در ادامه نامه بر این نکته تاکید کرده است که میان همه بخش‌های اقتصادی، گردشگری سخت‌ترین ضربه را خورده و تأثیر ویرانگر این بحران، هزینه‌های سنگینی روی معیشت مردم و تلاش‌هایمان برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار گذاشته است.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در ادامه خطاب به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران گفت:

همانگونه که شاهد بازگشایی آهسته و با احتیاط در جهان هستیم، چنانچه جناب‌عالی نیز به‌درستی اشاره کردید، گردشگری داخلی در این مسیر بازیابی پیشگام خواهد بود. در همین راستا، باعث مسرت است که فعالیت UNWTO به رهبری کمیته جهانی بحران گردشگری، برای نهاد تابعه شما در شروع مجدد فعالیت‌های گردشگری به شیوه‌ای امن، یک‌پارچه و مسئول مفید بوده است. اقدامات مندرج در نامه حضرتعالی را UNWTO به‌دقت مرور کرده و هرگونه مساعدتی را برای پشتیبانی از این تلاش‌ها ارائه می‌کند.

در پایان نیز مجدداً از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران برای حضور در صد و دوازدهمین نشست شورای اجرایی UNWTO دعوت به عمل آورد. این نشست از ۱۵ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰ (برابر با ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه سال جاری) در تفلیس گرجستان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه