نقشه ممنوعیت‌های سفر به کشورهای مختلف در دوران کرونا منتشر شد

زینب موحدی
زینب موحدی شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
نقشه ممنوعیت‌های سفر به کشورهای مختلف در دوران کرونا منتشر شد

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی نقشه‌ی تعاملی جدیدی در رابطه با ممنوعیت‌های سفر در دوران کروناویروس منتشر کرد.

نقشه تعاملی جدیدی که توسط انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، به اختصار یاتا (IATA)، منتشر شده، شامل اطلاعاتی درباره‌ی ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های وضع شده برای سفر در دوران شیوع کرونا در نقاط مختلف جهان است. کشورهای جهان در نقشه تعاملی جدید یاتا که در زیر مشاهده می‌کنید، به چند دسته تقسیم شده‌اند:

نقشه تعاملی محدودیت های سفر یاتا

  • محدودیت کامل؛ به‌عنوان مثال تمامی پروازها به این منطقه از جهان، به استثنای پروازهای حامل کمک‌های بشردوستانه یا پروازهایی با دلایل سیاسی، به حالت تعلیق درآمده‌اند.
  • محدودیت نسبی؛ به‌عنوان مثال سفر به این کشور به‌جز برای افرادی مانند شهروندان و دارندگان اجازه‌ی اقامت در آن‌ها ممنوع است.
  • بدون محدودیت؛ به این معنی که هیچ محدودیتی در رابطه با کرونا ویروس در این کشورها وضع نشده است.
  • شمار محدودی از کشورها نیز در گروه «در حال بررسی محدودیت‌ها» گنجانده شده‌اند که نشان می‌دهد مشغول به‌روزرسانی اخبار و اطلاعات خود درباره‌ی این کشورها است.

نقشه‌ی تعاملی یاتا تا زمان رفع کامل محدودیت‌های سفر توسط تمامی کشورها و بازگشایی کلیه‌ی مرزها به‌طور مستمر به‌روزرسانی خواهد شد. نقشه‌ی فوق در سایت iatatravelcentre.com در دسترس همگان قرار گرفته است. با کلیک روی هر کشور، توضیحات کاملی را درباره‌ی محدودیت‌های وضع شده در دوران شیوع ویروس کرونا مشاهده خواهید کرد. ایران در نقشه‌ی یاتا در زمره‌ی کشورهایی قرار گرفته که دارای محدودیت‌های نسبی برشمرده شده‌اند؛ از جمله‌ی این محدودیت‌ها، لغو شدن اجازه‌ی ورود بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت‌های چینی و هنگ‌کنگی است. 

مطالب مرتبط:

منبع travelweekly

دیدگاه