احتمال شروع سفرهای تابستانی بعد از ماه مبارک رمضان

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
احتمال شروع سفرهای تابستانی بعد از ماه مبارک رمضان

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور از احتمال شروع سفرهای تابستانی گردشگری پس از باز شدن تدریجی مراکز زیارتی و اماکن متبرکه خبر داد.

ولی تیموری، رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، در نشست مشترک ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و کمیته اماکن گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی کرونا از احتمال آغاز سفرهای استانی گردشگری پس از باز شدن تدریجی مراکز زیارتی و اماکن متبرکه خبر داد و از دستگاه‌های مربوطه خواست تا آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند. تیموری در ادامه افزود:

پیش‌بینی گزارش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر این است که توصیه در خانه ماندن جوابگوی شرایط حال حاضر نیست و در پی تحمل فشارها و اضطراب اخیر هموطنان بی‌شک با سفرهای هوشمند در ایام تعطیلات عید سعید فطر مواجه خواهیم بود ازاین‌رو دستگاه‌های عضو ستاد سفر لازم است به‌منظور خدمت‌رسانی و نظارت بر سفرهای هوشمند برپایه سلامت، آمادگی کامل داشته باشند تا با عدم غفلت در این امر زمینه انتشار مجدد ویروس کرونا ایجاد نشود.

در این رابطه، طبق اظهارات رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، هم‌زمان با امکان ترددهای بین استانی و بازگشایی اماکن مذهبی و زیارتی کشور تشدید خدمت‌رسانی دستگاه‌های عضو ستاد سفر در دستور کار قرار گرفته است تا ضمن انجام سفرهای هوشمند، نظارت و ارزیابی کاملی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌منظور حفظ سلامت هموطنان انجام گیرد. 

وی خاطرنشان کرد:

همچنین با تجمیع ظرفیت‌ها نظارت دقیق بر پروتکل‌های بهداشتی برای سفر مسئولانه و هوشمند در کلیه حلقه‌ها و زنجیره‌های صنعت گردشگری کشور اعم از مراکز اقامتی، تفریحی، پذیرایی و غیره انجام گرفته است که این روند با آمادگی سایر دستگاه‌های نظارتی و خدمت‌رسان ستاد سفر تکمیل خواهد شد.

طبق گفته این مقام مسئول ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت از سوی تمام تاسیسات گردشگری اعم از واحدهای تفریحی و پذیرایی بین‌راهی به‌منظور رعایت پروتکل مربوطه در دستور کار قرار گرفته است تا ضمانت خدمات بهداشتی مورد نیاز هموطنان در طول سفرهای هوشمند احتمالی محقق شود. 

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه