اطلاعیه فلایتیو درباره کمای صنعت گردشگری ایران

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا یکشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
اطلاعیه فلایتیو درباره کمای صنعت گردشگری ایران

به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و نگرانی‌های ناشی از آن، فلایتیو از هموطنان خواست تا اطلاع ثانوی سفر نکنند.

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، خطرات و نگرانی‌های جدی که بیماری ناشی از این ویروس می‌تواند برای سلامت شهروندان به وجود آورد، وب‌سایت فلایتیو یکی از شرکت‌های شناخته‌شده فروش آنلاین بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس از شهروندان خواسته که فعلا تا حد امکان سفر نکنند.

اطلاعیه فلایتیو به شرح زیر است: 

متاسفانه با شیوع بیماری کروناویروس در نقاط مختلف جهان، مخصوصا کشور عزیزمان ایران، در حال تجربه‌ برهه‌ای نگران‌گننده و پرخطر هستیم. ازاین‌رو اعتقاد داریم فارغ از منافع کسب‌وکاری، همه موظف هستیم برای گذر از این شرایط نامطلوب در کنار هم و حامی یکدیگر باشیم. در اوضاع پیش آمده منطق حکم می‌کند، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، سفر نکنیم و تا آنجا که ممکن است ارتباط خود با دیگران را کاهش دهیم. بنابراین، ما در فلایتیو به‌جهت پیروی از راهبردهای پیشنهادی در شرایط فورس ماژور، بر اجرایی کردن مواردی برای کمک به گذر از این شرایط تصمیم‌هایی گرفته‌ایم که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

فلایتیو به‌منظور آرامش‌خاطر مسافران نوروزی، استرداد ۱۰۰ درصد مبلغ بلیط پروازهای داخلی و خارجی را عملیاتی کرده است. این پیشنهاد که ابتدا طی مصوبه ابلاغی از سمت سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شد، هم‌اکنون توسط شرکت‌های هواپیمایی به‌تدریج در حال انجام است. فلایتیو بدون کسر هیچ‌گونه جریمه و کارمزد از پروازهای مستردشده، ۱۰۰ درصد مبلغ پروازهای کنسلی را به مشتری عودت می‌دهد. البته این قوانین (بازه زمانی خرید پروازهایی که استرداد بدون جریمه برایشان ممکن است) برای هر ایرلاین متفاوت است.

پشتیبانی کامل و سریع، به‌خصوص در شرایط فورس ماژور که نگرانی جمعی افزایش پیدا می‌کند، جزو وظایف ابتدایی و بدیهی فلایتیو است. ما متعهدیم تا در این شرایط پاسخگو باشیم و خواسته‌های مشتریان خود را با جدیت پیگیری کنیم. بنابراین تیم پشتیبانی فلایتیو با توجه به شرایط خاص فعلی در مورد سفرهای شهری، همچنان پرقدرت و به‌صورت شبانه‌روزی در سه شیفت آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی است. چنانچه در حال حاضر، حجم تماس‌های موفق برقرار شده با تیم پشتیبانی فلایتیو با رشد چهار برابری به حداقل ۱۰,۰۰۰ تماس در روز رسیده است! خدمات پشتیبانی فلایتیو به‌صورت آنلاین، تلفنی و حضوری ارائه می‌شود. فرایند استرداد بلیط پروازها نیز از طریق وب‌سایت فلایتیو به‌صورت خودکار قابلیت اجرایی دارد.

حجم بلیط‌های استردادشده تا پایان سال به ۳۰ میلیارد تومان خواهد رسید

فلایتیو برای شرایط فورس ماژور دارای پروتکل‌های از پیش تعیین شده است؛ چنانچه با اتکا به تیم مجرب خود توانست در ایام نوروز سال گذشته (که لغو سفرهای نوروزی به‌خاطر جاری شدن سیل در شهرهای مختلف ایران را شاهد بودیم) بدون دریافت وجوه مستردشده از شرکت‌های هواپیمایی، بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال را به مشتریان محترم مسترد کند. امسال نیز حجم مبلغ استرداد شده، تنها در روز پنجم اسفندماه ۹۸ نیز بیش از ۲۰ میلیارد ریال بوده است و پیش‌بینی می‌شود در صورت عدم مهار شیوع ویروس کرونا و ادامه استرداد پروازهای مربوط به سفرهای نوروزی، مبلغ پروازهای مستردشده تا پایان سال به ۳۰۰ میلیاد ریال افزایش پیدا کند. قابل ذکر است، فلایتیو در حالی استرداد پروازهای نوروزی را از پنجم اسفندماه آغاز کرد که مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری در روز ۶ اسفند ماه ابلاغ شد.

متاسفانه این روزها در نامطلوب‌ترین شرایط و وضعیت صنعت گردشگری ایران در طول چند دهه گذشته به سر می‌بریم. اتفاقاتی که در ماه‌های گذشته شاهد بوده‌ایم، به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد وضعیتی که می‌توان آن را «کمای صنعت گردشگری ایران» نامید، دست‌به‌دست هم داده‌اند. ازاین‌رو و با توجه به اینکه مسافران، به‌شکل مستقیم با شرکت‌های گردشگری مانند فلایتیو در ارتباط هستند، توقع داریم که در این شرایط همه فعالان و نهادهای مرتبط با صنعت گردشگری ایران، از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای و سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری در کنار شهروندان و کسب‌وکارهای گردشگری باشند و با برنامه و اقدام فوری، ما را در گذر از این شرایط سخت یاری کنند.

در پایان تاکید می‌کنیم فلایتیو با قدرت در کنار هموطنان ایستاده است و به گذر از شرایط نامطلوب فعلی و آینده گردشگری ایران امیدوار است.

مطالب مرتبط:

منبع فلایتیو

دیدگاه