بلیط قطار بعد از ماه رمضان گران می‌شود

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
بلیط قطار بعد از ماه رمضان گران می‌شود

طبق اعلام معاونت حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی بلیط قطار بعد از ماه رمضان ۲۲ درصد گران می‌شود.

 شهرام آدم‌نژاد، معاونت حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین تصمیمات درباره افزایش قیمت بلیط قطار اعلام کرد که براساس تصمیماتی که در شورای عالی ترابری اخذ شده، قرار بر این است که میزان افزایش قیمت بلیط قطار متوسط ۲۲ درصد باشد و پس از ماه مبارک رمضان این افزایش قیمت‌ها اعمال شود.

آدم‌نژاد در این رابطه افزود:

در سال‌های گذشته سیستم سوخت‌رسانی براساس میزان پیمایش بوده است و این روش برای تعیین نیاز سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی به اجرا رسید. در حال حاضر هم تصمیم نهایی برای قیمت و سهمیه‌بندی سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام نشده است.

وی افزود:

البته در جلساتی وزارت راه و شهرسازی پیشنهادات خود را برای نحوه سهمیه‌بندی‌ها ارائه کرده، اما هنوز تصمیم نهایی را اعلام نکرده‌اند.

آدم‌نژاد درباره تعیین قیمت بلیط سایر وسایل حمل و نقل گفت:

در بخش حمل و نقل مسافری جاده‌ای ناوگان ویژه قیمت آزاد است و درباره ناوگان غیرویژه هم در هفته جاری ستاد تنظیم بازار درباره تعیین قیمت‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

وی با اشاره به نرخ‌گذاری بلیط هواپیما گفت:

معتقدم تعیین نرخ شناور هم باید چارچوبی داشته باشد و در تمام دنیا هم حتی درباره نرخ‌های شناور هم سقفی تعیین می‌شود و اجازه اعمال هر نرخی را نمی‌دهند. مشکل ما در بخش تعیین قیمت بلیط هواپیما، کمبود عرضه است که باید عرضه و تقاضا در بازار هوایی را مدیریت کنیم.

آدم‌نژاد با اشاره به افزایش قیمت قابل توجه قطعات و ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت که در حال حاضر قیمت‌ها به صورت افسارگسیخته افزایش پیدا کرده‌اند و به طور کلی حال حمل و نقل عمومی خوب نیست و باید برای ساماندهی این شرایط راهکارهایی اتخاذ شود که یکی از گزینه‌ها در بخش حمل و نقل بار می‌تواند کاهش تعداد ناوگان باشد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از کجارو می‌توانید ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و به آسانی از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

عکس کاور: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط:

دیدگاه