افزایش گیت‌های مرزهای خروجی برای تردد زائران اربعین 98

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
افزایش گیت‌های مرزهای خروجی برای تردد زائران اربعین 98

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران اربعین حسینی در سال جاری از تقویت گیت‌های مستقر در مرزهای خروجی برای تردد زائران اربعین خبر داد.

شهریار حیدری، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی، ضمن اعلام خبر افزایش گیت‌های مرزهای خروجی برای تردد زائران اربعین اظهار داشت:

تمامی کمیته‌ها و ستاد‌ها به منظور برپایی مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تأمین امنیت زائران به عنوان یکی از موضوعات مهم آغاز شده است، افزود:

امسال به دلیل رایگان شدن ویزای عراق، تعداد زائران بیشتر خواهد شد و ما پیش‌بینی می‌کنیم بیش از سه میلیون ایرانی در پیاده‌روی اربعین ۹۸ شرکت کنند.

حیدری از افزایش گیت‌های مستقر در مرزهای خروجی خبر داد و گفت:

امسال با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران نیاز به افزایش گیت‌ها نیز داریم که البته این امر باید توسط نیروی انتظامی درخواست داده شود تا در کمیته امنیتی نظامی بررسی و توسط کمیته زیرساخت نیز عملیاتی شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سال گذشته ۲۲۰ گیت در مرزها مستقر بود، خاطرنشان کرد که این تعداد گیت جوابگوی دو میلیون زائر سال گذشته بود؛ اما امسال همگام با افزایش تعداد زائران تقویت خواهد شد. وی درباره تعداد گیت‌های خروجی زائران اربعین امسال گفت:

این افزایش باید مطابق با تفاهم‌نامه با عراق صورت گیرد به طوری که باید به سفارت ایران در عراق اعلام کنیم تا متناسب با امکانات، گیت و پرسنل گذرنامه را افزایش دهد، چراکه اگر ایران گیت‌های امنیتی را افزایش دهد؛ ولی عراق با همان امکانات قبلی استقرار یابد، به طور حتم پس از خروج زائران از گیت امنیتی ایران، در گیت‌های عراق ترافیک انسانی و ازدحام ایجاد می‌شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه