تهران‌ گردی رایگان به مناست جشنواره گردشگری فجر

زهرا  آذرنیوش
زهرا آذرنیوش یکشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
تهران‌ گردی رایگان به مناست جشنواره گردشگری فجر

جشنواره «تهران‌گردی فجر» از ۵ تا ۳۰ بهمن‌ماه در قالب برنامه‌های متنوع در شهر تهران به صورت رایگان برگزار می‌شود.

جشنواره تهران‌گردی فجر با هدف شناسایی جاذبه‌های گردشگری تهران به علاقمندان و ایجاد نشاط در جامعه در بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. شهرام علیمحمدی، معاون گردشگری استان تهران با اشاره به شعار این جشنواره که «نشاط و امید شهروندی» است، از شهروندان به خصوص جوانان و نوجوانان دعوت کرد که در این تورهای گردشگری تهران‌گردی شرکت کنند.

وی همچنین یادآور شد که ارتقائ نشاط اجتماعی و جذب مشارکت شهروندی در تحقق گردشگری پایدار شهری از مهم‌ترین اهداف جشنواره گردشگری فجر است. علیمحمدی، معرفی مقاصد کمتر شناخته شده در گردشگری شهری را از اولویت‌های تورهای تهرانگردی دانست. شرکت‌کنندگان در جشنواره، در کنار بازدید از جاذبه‌های گردشگری تهران می‌توانند در صورت علاقه در برنامه‌ها و مسابقات مفرح و نشاط‌‌آور که در این جشنواره تدارک دیده شده است نیز شرکت کنند.

علی محمدی تاکید کرد که جشنواره گردشگری فجر با برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است. این برنامه‌ها در قالب تهرانگردی ادبی، هنرگردی، موزه‌گردی، طبیعت‌گردی، گردشگری انقلاب و گشت و گذار در بافت قدیمی تهران برگزار می‌شود. شهروندان می‌توانند به طور جداگانه در هریک از این برنامه‌ها شرکت کنند. هر فرد یا گروه می‌توانند برای شرکت در برنامه مورد علاقه خود، عنوان مورد نظر را به شماره ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ ارسال کند.

معاون گردشگری استان تهران اعلام کرد که حضور افراد و علاقمندان در تورهای تهرانگردی فجر رایگان بوده و شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر از محورهای گردشگری فجر می‌توااند به سایت http://tehran.ichto.ir/ مراجعه کنند.

برنامه‌های ارائه شده در این جشنواره که به صورت تور برگزار می‌شود از قبل پیش‌بینی شده است و علاقمندان می‌توانند به راحتی در آن حضور یابند.تهران جاذبه‌های بسیار زیادی از لحاظ طبیعی و تاریخی دارد که برای علاقمندان بسیار جذاب خواهد بود.

مطالب مرتبط:

منبع isna

دیدگاه