برج ایفل و موزه لوور پاریس مجددا بازگشایی شد

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر سه شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
برج ایفل و موزه لوور پاریس مجددا بازگشایی شد

صدها جاذبه گردشگری شهر پاریس که به سبب اعتراض‌های گسترده خیابانی تعطیل شده بود، پس از فروکش موقتی ناآرامی‌ها بازگشایی شدند.

مجروح شدن ۷۱ نفر و تعطیلی بسیار از جاذبه‌های گردشگری شهر پاریس، نتیجه به اوج رسیدن درگیری‌های خیابانی میان معترضان موسوم به جلیقه‌زردها و نیروهای پلیس ضدشورش در روز شنبه بود. این مکان‌های توریستی از برج ایفل و موزه لوور تا اپرای پاریس مجددا بازگشایی شدند و مردم شهر در تلاش هستند دوباره جوی عادی در شهر حکم‌فرما کنند.

در چهارمین آخر هفته اعتراض‌های خیابانی در پاریس، پلیس علاوه بر مکان‌های گردشگری از بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها به ویژه در محدوده کاخ الیزه نیز خواسته بود تا فعالیت خود را متوقف کنند.

بر اساس آمارهایی که سازمان جهانی گردشگری منتشر کرد، کشور فرانسه در سال ۲۰۱۷ توانست با جذب ۸۹ میلیون گردشگر، جایگاه خود را در رتبه نخست پربازدیدترین کشورهای جهان حفظ کند و در این میان پاریس، پایتخت فرانسه بدون شک جذاب‌ترین مقصد گردشگری این کشور برای گردشگران خارجی است. پاریس سال گذشته با جذب ۱۷٫۴۴ میلیون گردشگر پس از بانکوک و لندن در رتبه سوم پربازدیدترین شهرهای جهان قرار گرفت.

بروز ناآرامی‌های اخیر آن هم در ماه آخر سال میلادی که می‌تواند با اوج ورود توریست‌ها همراه باشد، صدمات مالی جدی به صنعت گردشگری پاریس و در کل فرانسه وارد می‌کند. فرانسه که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به سبب حملات تروریستی دوران رکودی را عرصه گردشگری تجربه کرد بود، دوباره توانسته بود با جلب اعتماد و تامین امنیت، خود را در مدار رشد مثبت گردشگری قرار دهد.

پیش از این پیش‌بینی می‌شد فرانسه در سال ۲۰۱۸ در مجموع از ۹۰ میلیون گردشگر میزبانی کند و این رقم تا سال ۲۰۲۰ نیز به ۱۰۰ میلیون برسد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه