برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی ایران در صربستان

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان سه شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی ایران در صربستان

نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران، با حضور سفیر ایران، مقامات دولتی، نمایندگان مجلس در تالار مجلس ملی صربستان گشایش یافت.

نخستین نمایشگاه تابلوفرش و صنایع دستی ایران، با حضور سفیر ایران، مقامات دولتی، نمایندگان مجلس، سفرای خارجی مقیم صربستان و همچنین اساتید، هنرمندان، دانشجویان، نخبگان سیاسی و هنری و نمایندگان رسانه‌های گروهی، صمعی بصری صربستان در مجلس ملی این کشور افتتاح شد. «یاسمینا کارانتس»، رئیس گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران، در این برنامه بیان کرد:

فرهنگ و تمدن ایران قدمتی چند هزار ساله دارد و اصالت، زیبایی و ماندگاری آن در تار و پود این هنر و فرهنگ نهفته است. برای ما مایه خرسندی است که این نمایشگاه را در تالار پارلمان صربستان به‌همراه سفیر ایران در بلگراد، افتتاح می‌کنیم. گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان آماده است تا برای توسعه روابط دو کشور، تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرد.

در این افتتاحیه، حسین ملا عبداللهی، سفیر ایران در صربستان نیز گفت:

صنعت فرش ایران دارای شهرت جهانی و قدمت چند هزار ساله است و در حقیقت، میراث گرانبهایی از تمدن و فرهنگ ایران به شمار می‌رود. مناسبات بسیار دوستانه و فعال کشورمان با صربستان، مردم دو کشور را نسبت به تاریخ و فرهنگ یکدیگر بیش از پیش آشنا می‌کند.

منبع عکس: ایرنا

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه