امکان فراهم شدن سفرهای دریایی شبانه با رعایت استانداردهای ایمنی

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی دوشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰
امکان فراهم شدن سفرهای دریایی شبانه با رعایت استانداردهای ایمنی

با رعایت الزامات، مقررات و استانداردهای ایمنی، امکان تردد شبانه‌روزی مسافری و تفریحی با کشتی‌های بزرگ و یا کشتی‌های کروز در کشور وجود دارد.

به گفته محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، بستر لازم برای تردد شبانه‌روزی سفر و گردشگری دریایی در مراکز گردشگری دریایی کشور با رعایت استانداردهای ایمنی و الزامات، فراهم است.

محمد راستاد با تاکید بر اینکه باید در حوزه گردشگری دریایی به طور کلی از همه جاذبه‌هایی که وجود دارد استفاده کرد، بیان کرد که گردشگری دریایی شبانه، یکی از این جاذبه‌ها است که می‌تواند در صورت رعایت الزامات و مسائل مختلف تحقق یابد.

وی ادامه سخنان خود افزود:

برای اینکه بتوان از ظرفیت‌های گردشگری در حوزه دریایی به نحو مطلوب بهره برد، باید از برخی از مبادی و مقاصد گردشگری به‌عنوان مسیرهای مورد استفاده در گردشگری دریایی تعریف شود، به‌طور مثال انجام گشت‌های تفریحی در جزیره کیش، تردد مسافری بین بندرعباس و جزیره قشم می‌تواند به‌عنوان مسیرهای مورد استفاده در گردشگری دریایی استفاده شود.

برخی از فعالیت‌ها در بخش گردشگری دریایی به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی با محدودیت‌های خاصی همراه است که رعایت کردن آن‌ها لازم است که می‌توان به فعالیت قایق‌های سبک یا فعالیت‌های تفریحی که در نوار ساحلی انجام می‌شود در این زمینه اشاره کرد.

راستاد با بیان اینکه با رعایت الزامات، مقررات و استانداردهای ایمنی، امکان تردد شبانه مسافری و تفریحی با کشتی‌های بزرگ  یا کشتی‌های کروز وجود دارد، تاکید کرد که رعایت استانداردهای ایمنی در بخش دریایی یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

عکاس عکس کاور: حسین استوار

مطالب مرتبط:

دیدگاه