افتتاح دفتر مرکز صدور ویزای لیتوانی در تهران

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
افتتاح دفتر مرکز صدور ویزای لیتوانی در تهران

کنسول آکرودیته لیتوانی در ایران، از افتتاح دفتر مرکز صدور ویزای لیتوانی در تهران در سال آینده خبر داد.

تاکنون هیچ توافق‌نامه‌ای بین ایران و لیتوانی در خصوص تسهیل صدور ویزای لیتوانی به امضا نرسیده است، اما اکنون دولت لیتوانی قصد دارد در سال آینده، دفتر مرکز صدور ویزا خود را در تهران افتتاح کند. 

با وجود اینکه ایران و لیتوانی در کشورهای یکدیگر سفارتی ندارند، چندی پیش همایش علمی، فرهنگی و گردشگری بین ایران و لیتوانی برگزار شد و مسئولان اعلام کردند که هدف از برگزاری چنین همایشی، گسترش تعاملات بین دو کشور ایران و لیتوانی است تا به این ترتیب بستری فراهم شود که دو کشور از کمک یکدیگر در عرصه‌های مختلف بهره ببرند.

گرچه بیشتر کردن تعاملات ایران با کشورهای دیگر می‌تواند سبب توسعه صنعت گردشگری ایران شود، ولی این اتفاق در صورتی ایجاد خواهد شد که حرف‌های ارائه شده تنها در حد حرف باقی نمانند و رنگ عمل به خود بگیرند.

گدمیناس دایناس (کنسول آکرودیته لیتوانی در ایران) در پاسخ به اینکه با توجه به تعاملات بین دو کشور ایران و لیتوانی چه راهکاری برای تسهیل اخذ ویزا برای گردشگران ایرانی که می‌خواهند به کشور لیتوانی سفر کنند، در نظر گرفته شده، گفت:

همایش علمی، فرهنگی و گردشگری که در روزهای گذشته مابین کشورهای ایران و لیتوانی برگزار شد، اولین اتفاقی است که توسط دولت لیتوانی در ایران انجام شده و می‌توان آن را پله اولی دانست که در ادامه روابط دو کشور و همچنین نحوه اخذ ویزا را تسهیل کند.

کنسول آکرودیته لیتوانی افزود:

قطعا در ادامه تعاملات دو کشور، با توجه به حضور ایرلاین‌ خط‌های هوایی که در حال حاضر به لیتوانی پرواز می‌کنند و همچنین حضور شرکت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی که پکیج‌های متنوعی را برای سفر گردشگران به لیتوانی ارائه می‌دهند، این اتفاق خواهد افتاد و در عین‌حال ما هم می‌توانیم به معرفی هرچه بیشتر کشور خود بپردازیم و در نهایت بحث رفت و آمد به لیتوانی را تسهیل کنیم.

تاکنون هیچ توافق‌نامه‌ای بین ایران و لیتوانی امضا نشده تا لیتوانی بتواند دفتری در ایران داشته باشد یا کاری در خصوص صدور ویزا انجام دهد.

دایناس بیان کرد:

در حال حاضر گردشگران می‌توانند از طریق ترکیه و سفارت اسپانیا در ایران برای گرفتن ویزا اقدام کنند، ولی با توجه به صحبت‌هایی که با وزیر امور خارجه لیتوانی شده باید بگویم که دولت لیتوانی قصد دارد در سال آینده، دفتر مرکز صدور ویزا خود را در تهران افتتاح کند تا به این صورت مستقیما مردم به آنجا مراجعه کنند.

مطالب مرتبط:

منبع ایلنا

دیدگاه