هنرمند ایسلندی، آثار هنری خارق العاده ای را با مو خلق می‌کند

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
هنرمند ایسلندی، آثار هنری خارق العاده ای را با مو خلق می‌کند

یک هنرمند ایسلندی به نام Hrafnhildur Arnardóttir، بیش از ۱۵ سال است که از ترکیب موی واقعی انسان و موی مصنوعی برای خلق آثار هنری استفاده می‌کند.

همه ما می‌دانیم که هنر هیچ محدودیتی ندارد. پس جای تعجب ندارد که تقریبا هر ماده‌ای را می‌توان به یک اثر هنری تبدیل کرد و این درست همان کاری است که هنرمند «Hrafnhildur Arnardóttir» (ملقب به شاپ‌لیفتر) با مو انجام داده است.

اثر هنری

او یک هنرمند ایسلندی است که از ترکیب موی انسان و موی مصنوعی، آثار بزرگ و پیچیده‌ای را  خلق کرده است. وی از نحوه شروع تجربیات خود با مو می‌گوید:

من روی پرتره‌ها کار می‌کردم و یک بار در سال ۱۹۹۸، یک تکه موی بافته شده را به یکی از پرتره‌ها وصل کردم. آن زمان تحت تاثیر کارت پستالی بودم که در آن از ادغام پارچه و الیاف واقعی برای لباس و موی شخصیت کارت استفاده شده بود. از آن زمان به بعد در همه آثارم به نوعی مو وجود دارد. دوست دارم از مو به‌عنوان یک ماده هنری استفاده کنم، چراکه احساسات ما با موها و به‌طور کلی مدل موی‌مان پیوند خورده است. مو، همه ذهن مرا درگیر خود می‌کند، زیرا این توانایی را دارد که همزمان زیبا و زشت باشد.

اثر هنری

موهایی که او در ابتدا به‌کار می‌برد، مصنوعی بودند، اما از آن زمان به بعد به قول خودش «سفر مودار» او متشکل از موهای واقعی انسان و موهای مصنوعی هستند. اگر از آثار هنری او خوش‌تان آمده است، می‌توانید شخصا از آثار او دیدن کنید که طی چند ماه آینده در واشنگتن دی‌سی در نمایشگاه معاصر نوردیک برپا خواهد شد که تا ژانویه ۲۰۱۹ جریان دارد و سپس نمایشگاهی در موزه هنر معاصر هلسینکی (Museum of Contemporary Art) در فوریه ۲۰۱۹ خواهد داشت. این هنرمند همچنین نمایشگاهی در دوسالانه ونیز در سال ۲۰۱۹ برگزار می‌کند و اثر بسیار بزرگ خود به نام «Chrono Sapiens» را از ماه مه ۲۰۱۹ در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

مطالب مرتبط:

منبع lonelyplanet

دیدگاه