عرب ها در سفر ۶٫۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی خرج می‌کنند

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی چهار شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
عرب ها در سفر ۶٫۵ برابر  بیشتر از متوسط جهانی خرج می‌کنند

گردشگران شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در مقاصد توریستی خارجی، ۶٫۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی خرج می‌کنند.

گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری و کمیسیون سفر اروپا حاکی از آن است در مقاصد گردشگری در سال‌های اخیر میزان هزینه گردشگران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (شامل شش کشور بحرین، کویت، عمان، قطر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) رشد چشمگیری داشته و این رقم به ۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

در این گزارش آمده است که سرانه هزینه هر گردشگر عرب در کشورهای اروپایی ۶٫۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی است و مجموع هزینه ۶۰ میلیارد دلاری این گردشگران در کشورهای دیگر طی سال ۲۰۱۷ نشان از افزایش ۲۰ میلیارد دلاری در مقایسه با آمار ۴۰ میلیارد دلاری اعلام شده در سال ۲۰۱۰ دارد.

زوراب پولولیکا شویلی، دبیرکل گرجستانی‌تبار سازمان جهانی جهانگردی، در مقدمه این گزارش با اشاره به رشد سریع بازار کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به‌عنوان یک منبع تامین گردشگر، از پتانسیل فراوان این منطقه در رشد گردشگری اروپا سخن به میان آورده است.

پیتر د ویلد رئیس کمسیون سفر اروپا نیز گفت:

برای مقاصد گردشگری اروپایی، کشورهای شورای خلیج فارس یک بازار رو به رشد است و ما باید خودمان روی گردشگران آشنا با تکنولوژی، جوان‌تر و مطلع‌تر این منطقه سرمایه‌گذاری کنیم.

رشد بی‌سابقه این کشورها در سفر هوایی در یک دهه اخیر از مهم‌ترین دلایل افزایش سفر کشورهای عربی به‌ویژه به کشورهای اروپایی عنوان شده که در این میان از مهم‌ترین خطوط هوایی مسافت بلند، خطوط هواپیمایی امارات و قطر محسوب می‌شوند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه