بازگشت اجلاس جهانی گردشگری پس از چهل سال به ایران

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان دوشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵
بازگشت اجلاس جهانی گردشگری پس از چهل سال به ایران

همدان به‌عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، میزبان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۸ شد. این رویداد، بزرگ‌ترین رویداد گردشگری سال اخیر است.

اکنون پس از گذشت ۴۰ سال، ایران برای نخستین بار میزبانی اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) را بر عهده خواهد داشت. این اجلاس که در شهر همدان برگزار می‌شود، شرایط را برای آشنایی بیشتر گردشگران با این شهر، هموار کرده است.

اجلاس جهانی گردشگری از چهار بخش تشکیل می‌شود که شامل نشست کارشناسان ارشد، برگزاری پنل‌های آموزشی، تور بازدیدهای فنی و سمینارهای بهره‌گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری است.

حمیدرضا یاری، عضو هیئت رئیسه اجلاس جهانی گردشگری درباره این اجلاس گفته است:

۸۰ تن از اعضای اجلاس جهانی گردشگری از ۳۰ کشور جهان برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) وارد همدان شدند. این اجلاس از ساعت ۸ صبح امروز ۲۱ آبان، در سالن شهدای استانداری همدان آغاز شده و سه سخنران اصلی خواهد داشت.

او در ادامه گفت:

سخنرانی با محمدناصر نیکبخت، استاندار همدان آغاز شده و سپس علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و زوراب پلولیکاشویلی در این آیین سخنرانی خواهند کرد. همچنین در حاشیه این اجلاس، کارگاه‌های آموزشی با حضور علاقه‌مندان حوزه گردشگری برگزار می‌شود.

عباس صوفی، شهردار همدان، گفته است که در یکصد و نهمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری که در کشور بحرین برگزار شد، شهرداری همدان به‌عنوان نخستین شهرداری در جهان در این اجلاس عضو شد.

مهرداد نادری، مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان نیز دراین‌باره گفته است:

همدان در سال جاری میزبان سه رویداد ملی و یک رویداد بین‌المللی در زمینه فرهنگی و هنری است. برگزاری جشنواره پویا نمایی، اجلاس گردشگری کشورهای آسیایی (ACD)، اجلاس اعضای سازمان گردشگری جهانی (UNWTO) و جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، از جمله همایش‌های برگزار شده در این شهر در سال جاری هستند.

به گفته مریم مقدم، مسئول کمیته اطلاع‌رسانی اجلاس جهانی گردشگری، هتل بین‌المللی و ۵ ستاره باباطاهر همدان، به‌دلیل فاصله کوتاهی که با اماکن دیدنی همدان دارد، به‌عنوان مرکز اقامت مهمان‌های خارجی حاضر در اجلاس در نظر گرفته شده است.

علاوه بر آن که ۹ استاد برجسته گردشگری جهان در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد، ۲۵ راهنمای مترجم مسلط به زبان انگلیسی، از سوی بنیاد توسعه گردشگری آسیا نیز برای حضور در این اجلاس معرفی شده‌اند. لازم به ذکر است  که برگزاری اجلاس جهانی گردشگری ۹۰ میلیارد ریال اعتبار کسب کرده بود که تاکنون ۴۵ میلیارد آن به همدان پرداخت شده است.

اجلاس جهانی گردشگری تا ۲۴ آبان سال جاری در همدان ادامه خواهد داشت.

منبع عکس: ایرنا

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه