ثبت نام ارز دانشجویی از امروز آغاز شد

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر شنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
ثبت نام ارز دانشجویی از امروز آغاز شد

ثبت نام ارز دانشجویی از امروز شروع شده است و متقاضیان می‌توانند نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود به سامانه سجاد مراجعه کنند.

طبق بخش‌نامه شماره ۲۳۳۴۵۲/ ۹۷ مورخه ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ اداره سیاست‌ها و مقرارت بانک مرکزی ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی از امروز شنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۷ از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می‌شود.

بنا بر بخشنامه بانک مرکزی مبنای نرخ ارز درخصوص حواله‌های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS)، اسکناس و نرخ ارز اسکناس در سامانه سجاد بارگذاری خواهد شد و بر این اساس ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی اول مهر تا ۲۹ اسفند به متقاضیان تعلق می‌گیرد. متقاضیان از امروز شنبه ۱۹ آبان می توانند نسبت به ثبت نام برای دریافت ارز اقدام کنند.

با توجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد، تمام دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام کرده و در مرحله بعدی باید درخواست ارز دانشجویی کنند. در این مراحل نیازی به مراجعه حضوری نیست زیرا کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می‌شود.

طبق بخشنامه بانک مرکزی، مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد می توانند ارز دانشجویی دریافت کنند و برای مقطع کارشناسی، تن ها دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از ۳۱ اردیبهشت ۹۷ بوده است، می‌توانند درخواست کنند.

بنا براعلام سازمان امور دانشجویان،‌ این سازمان فقط وظیفه تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان را بر عهده دارد و مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی بر عهده بانک‌های عامل است.

مطالب مرتبط:

منبع نشا ایسنا

دیدگاه