سیل برق آسا در ملبورن باعث قطع برق هزاران نفر و تغییر مقصد هواپیماها شد

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
سیل برق آسا در ملبورن باعث قطع برق هزاران نفر و تغییر مقصد هواپیماها شد

سیل برق‌آسا در ملبورن باعث اختلال در شهر شد و نه تنها برق هزاران نفر را قطع کرد، بلکه تاخیر حرکت قطارها و تغییر مقصد هواپیماها را در پی داشت.

طوفان ملبورن باعث بروز سیل برق‌آسایی شد که برق هزاران نفر از مردم را قطع کرد و باعث شد پرواز هواپیماها به فرودگاه‌های دیگر منتقل شود و حرکت قطارها به تاخیر بیفتد. در طول این طوفان نیمی از بارندگی ماه نوامبر شهر، در عرض سه ساعت بارید و از ساعت ۹ صبح، بیش از ۳۰ میلی‌متر باران در روز ملبورن کاپ بارید و شرکت‌کنندگان مسابقه اسب‌دوانی در فلامینگتون را خیس آب کرد.

ملبورن

ورودی تونل سیتی‌لینک، امتداد کینگ‌سوای، بخش‌هایی از سوث‌بنک، روویل، بالوین نورث، ویندسور، هاوثورن، اشبورتون و ناری وارن به‌خاطر این سیل با مشکل مواجه شده‌اند. خودروها به خاطر سیل در آب فرو رفتند و راننده‌ها مجبور به هل دادن خودروهای خود شدند، علاوه‌بر این، طی ۲۴ ساعت بیش از ۴۰۰ تماس کمک مربوط به سیل با SES گرفته شده است.

پارک المپیک تا قبل از ساعت ۱۲ شب، شاهد ۳۵ میلی‌متر بارندگی بود و فرودگاه ملبورن، ۳۴٫۶ میلی‌متر بارندگی را تجربه کرد. هواشناس ودرزون گفته که سیستم حرکت این طوفان خیلی کند است و رگبارهای خیلی شدیدی را به‌همراه دارد. خدمات میدان اسب‌دوانی فلامینگتون (Services to Flemington Racecourse) به‌طور موقت متوقف شد، چراکه به‌خاطر سیل برق‌آسا، کارکنان فورا برای تخلیه‌ی آب میدان مسابقه فرستاده شدند.

طبق نظر هواشناسی ودرزون، روز ملبورن کاپ برای دومین بار در تاریخ، پرباران‌ترین روز خود را تجربه کرد. در سال ۱۹۴۲، میزان بارندگی در روز ملبورن کاپ از ساعت ۹ صبح به ۴۶٫۵ میلی‌متر ‌رسیده بود.

از آنجا که امکان فرود امن برای هواپیماها وجود نداشت، پروازها به فرودگاه‌های دیگر هدایت شدند. شرایط نامساعد جوی باعث شد پرواز SQ۲۲۷ ایرلاین‌های سنگاپور از سنگاپور برای فرود به سیدنی برود. این پرواز قرار بود ساعت ۸:۱۵ دقیقه در ملبورن به زمین بنشیند. همین ماجرا برای پرواز توکیو نیز اتفاق افتاد و مجبور به فرود در فرودگاه سیدنی شد. امروز صبح، ایرسرویس استرالیا در توئیتی اعلام کرد که به دلیل شرایط نامساعد جوی امکان تاخیر در برخی از پرواز‌های بعدازظهر وجود دارد. انتظار می‌رود که شرایط  آب و هوا در اواخر روز بهتر شود و به مسافران توصیه می‌شود برای جزئیات بیشتر با ایرلاین‌ها تماس بگیرند.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه