بازار سیاه در بلیت پروازهای مشهد

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
بازار سیاه در بلیت پروازهای مشهد

هم‌زمان با افزایش تقاضای سفر به مشهد در دهه پایانی ماه صفر، بازار سیاه بلیط هواپیما به مقصد مشهد ایجاد شده که آن را چند برابر قیمت روزهای عادی به فروش می‌رساند.

برخی شرکت‌های مسافرتی با نزدیک شدن به ایام پایانی صفر و افزایش تقاضای تور مشهد این فرصت را مغتنم شمرده و برای جیب مسافران کیسه دوخته‌اند.

این روزها گلایه و شکایت از افزایش قیمت بلیط سفر به مشهد به‌ویژه بلیط هواپیما و کمیاب شدن آن در فضای مجازی نیز بحث داغ روز شده است.

 به گفته مجید فرقانی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی، گزارش‌هایی مبنی بر فروش بلیط به مقصد مشهد بیش از نرخ مصوب در برخی سایت‌ها و دفاتر مسافرتی دریافت شده است.

مجید فرقانی افزود:

اغلب سایت‌هایی که خارج از مشهد هستند، بلیط پرواز با قیمت بیش از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند و چارترهای اصلی از تهران اقدام به افزایش نرخ می‌کنند.

به گفته ایشان اقدام‌های نظارتی به‌منظور جلوگیری از تخلف و گران‌فروشی، در دست انجام است و از دفاتر مسافرتی و سایت‌های فروش به‌صورت روزانه بازرسی می‌شود.

او سقف قیمت بلیط پرواز تهران - مشهد را ۴۵۰ هزار تومان اعلام و بیان کرد که فروش بلیط هواپیمای بیش از این نرخ در این مسیر تخلف و گران‌فروشی محرز است.

از عوامل اصلی کلاهبرداری و افزایش قیمت بر اساس اظهارات دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی، دفاتر و سایت‌های غیرمجاز هستند، لذا برای تهیه بلیط شهروندان باید به دفاتر مجاز مراجعه کنند.

فرقانی گفت:

چنانچه افراد شکایتی از دفاتر و سایت‌های فروش بلیط داشته باشند، می‌توانند شکایت خود را برای رسیدگی در تماس با انجمن صنفی به شماره تلفن ۳۲۲۸۱۸۳۰ اعلام کنند.

 حمیدرضا کریم مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی نیز دراین‌باره بیان کرد که طرح ضربتی مبارزه با گران‌فروشی آژانس‌های مسافرتی از روز ۱۳ آبان ماه در مشهد و با حضور گشت سیار تعزیرات حکومتی به‌منظور جلوگیری از فروش بلیط خارج از نرخ‌های مصوب آغاز شده است.

حمیدرضا کریم افزود:

اغلب گران‌فروشی‌ها توسط شرکت‌های زیرزمینی انجام می‌شود، اما دفاتر مسافرتی برای حفظ حقوق شهروندان مورد بازدید قرار گرفته و به‌صورت قاطع با هرگونه تخلف برخورد می‌شود و این طرح تا پایان صفر با جدیت ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه