اولین مسیر بیومتریک برای ورود به فرودگاه دبی راه اندازی می‌شود

نگین توکلی
نگین توکلی چهار شنبه، ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
اولین مسیر بیومتریک برای ورود به فرودگاه دبی راه اندازی می‌شود

تکنولوژی بیومتریک و این بار فرودگاه دبی با مسیری که در آن دیگر نیازی به کنترل پاسپورت و یا صحبت با افسران مهاجرت نیست!

امارات قصد دارد اولین مسیر بیومتریک جهان را که به مشتریان خود، یک سفر فرودگاهی یکپارچه و بدون مشکل در قطب شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی دبی در امارات متحده عربی پیشنهاد می‌کند، راه‌اندازی کند.

مسافران ایرلاین هواپیمایی امارات با استفاده از آخرین تکنولوژی بیومتریک، ترکیبی از تشخیص چهره و عنبیه، به‌زودی می‌توانند به‌سادگی با قدم زدن در فرودگاه، چک این پرواز خود را انجام دهند، تشریفات مهاجرت را تکمیل کنند، به سالن استراحت امارات وارد و سوار هواپیما شوند.

آخرین تجهیزات بیومتریک هم‌اکنون در ترمینال ۳ شرکت هواپیمایی امارات در فرودگاه بین‌المللی دبی نصب شده است.

این تجهیزات را می‌توان در کانترهای چک این پروازها، در سالن استراحت امارات (Emirates Lounge) در منطقه B برای مسافران فرست کلاس و گیت‌های ورودی پرواز پیدا کرد.

مناطقی که قرار است تجهیزات بیومتریک در آن نصب شود، به خوبی در فرودگاه نشانه‌گذاری خواهند شد.

آزمایشات تونل هوشمند، یک پروژه منسوب به اداره کل اقامت و امور خارجیان در دبی (GDRFA) با شراکت شرکت هواپیمایی امارات، در اوایل این ماه، راه‌اندازی شدند.

این اولین کنترل پاسپورت جهانی است که مسافران می‌توانند به سادگی با عبور از یک تونل آن را انجام بدهند. فرآیند کنترل ویزا و مسائل مربوط به مهاجرت نیز بدون مداخله انسانی یا استمپ فیزیکی بر روی پاسپورت انجام خواهند شد.

پس از تکمیل تست‌های داخلی، امارات به زودی مراحل آزمایشی پروسه بیومتریک را در سایر نقاط کلیدی فرودگاه برای مشتریان از جمله چک این، سالن استراحت و گیت‌های ورودی و متعاقبا در کانترها و گیت‌های ترانزیت و سرویس‌های راننده ماشین راه‌اندازی خواهد کرد.

تمام داده‌های بیومتریک توسط GDRFA ذخیره خواهند شد و از مشتریانی که برای شرکت کردن در مراحل آزمایشی دعوت به عمل می‌آید، در مورد سطح رضایت آن‌ها از این طرح سوال خواهد شد.

عدل ال ریدا (Adel Al Redha)، مدیر کل اجرایی و افسر عملیات اصلی شرکت هواپیمایی امارات، گفت:

ما هم‌اکنون پس از تحقیقات گسترده و ارزیابی تکنولوژی‌های بیشمار و رویکردهای جدید برای تسهیل تجربه فرودگاهی مسافرانمان از این کار مقدماتی که در حال انجام است، رضایت داریم و آماده هستیم تا اولین مراحل آزمایشی زنده مسیر بیومتریک جهانی را در ترمینال ۳ امارات آغاز کنیم.

این نوآوری‌های مبتکرانه نتیجه همکاری نزدیک با ذینغعان ما بخصوص اداره کل اقامت و امور خارجیان در دبی است که در به نتیجه رسیدن برنامه مسیر بیومتریک فرودگاهی نقش بسزایی را ایفا کرد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه