وضعیت ترافیکی استان های منتهی به مرز عراق

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی یکشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
وضعیت ترافیکی استان های منتهی به مرز عراق

در فاصله چند روز به آغاز مراسم اربعین استان‌های غربی و جنوب غربی ایران که مرز زمینی مشترک با عراق دارند، وضعیت ترافیکی عادی را سپری می‌کنند.

محدودیت‌های ترافیکی اربعین در استان‌های غربی ایران از روز سوم آبان بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی سازمان راهداری و پلیس راهور آغاز شد و تا دوازدهم این ماه ادامه خواهد داشت.

در این برنامه‌ریزی محدودیت‌هایی برای تردد خودروهای سنگین در برخی مسیرهای استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان و چهار محال و بختیاری و برای مدیریت ترافیک در برخی جاده‌ها نیز محدودیت‌هایی برای تردد سایر خودروها در نظر گرفته شده است.

ترافیک در تمام جاده‌های اصلی استان‌هایی که با عراق مرز مشترک دارند با خروج بخش قابل توجهی از متقاضیان سفر زمینی به عراق در این ایام روان است.

کرمانشاه به‌عنوان استانی که بسیاری از مسافران زمینی باید از جاده‌های این استان عبور کنند، در تمامی مسیرها در حال حاضر ترافیکی روان دارد.

نقشه

در ایلام نیز بدون هیچ محدودیتی جاده‌ها مسافران را جابجا می‌کنند و حتی به‌عنوان پر تقاضاترین مرز زمینی برای انتقال به عراق نیز مسیر منتهی به مرز مهران ترافیکی روان دارد.

معضل پارکینگ خودروهای پارک شده در مهران و ترافیک حاصل از آن‌ها که در سال‌های گذشته مشکلاتی را برای عبور و مرور خودروها به وجود آورده بود که به نظر می‌رسد در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

نقشه

در استان خوزستان نیز به‌عنوان یکی دیگر از استان‌هایی که بخشی از تقاضای سفر به عراق و عتبات عالیات را مدریت می‌کند، ترافیک روان گزارش می‌شود و بدون مشکلات جدی ترافیکی تمامی مسیرهای اصلی منتهی به مرز مشترک با عراق فعال هستند.

نقشه

مدیریت سفرهای جاده‌ای اربعین از روزهای ابتدایی آبان ماه بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سازمان راهداری آغاز شده و تا دهه دوم این ماه ادامه خواهد داشت.

سال قبل در ایام اربعین از طریق ایران حدود چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به عراق سفر کردند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه