امارات در مسیر تبدیل شدن به بزرگ ترین منطقه گردشگری جهان

زینب موحدی
زینب موحدی یکشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
امارات در مسیر تبدیل شدن به بزرگ ترین منطقه گردشگری جهان

حاکمان دبی تصمیم گرفته‌اند که امارات را تا سال ۲۰۲۵ تبدیل به بزرگ‌ترین منقطه‌ی گردشگری جهان کنند.

حاکمان دبی قصد دارند که تا سال ۲۰۲۵ امارات متحده عربی را تبدیل به بزرگ‌ترین مقصد گردشگری در جهان بکنند؛ با این حال، کارشناسان معتقدند که برای دست یافتن به این هدف باید شرایطی را مهیا کرد که جواهر پنهان این شهر دیده بشوند و بدرخشند.

دبی در حال حاضر چهارمین مقصد محبوب و پرطرفدار در جهان است و بر اساس نظرسنجی جدیدی که مستر کارت (MasterCard) انجام داده است، این شهر با شهرهای بانکوک، لندن و پاریس در  رقابت است و برنامه‌هایی از این دست برای آن هستند که دبی را به صدر جدول بکشانند.

شیخ حمدان بن محمد، امیر دبی، برنامه‌های خود برای جذب ۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰ بازدیدکننده (۲۵ میلیون) سالیانه تا سال ۲۰۲۵ را اعلام کرد. با این که آسمان‌خراش‌های پرتلالو، ساحل‌های با آفتاب سوزان و مجموعه‌ی متنوعی از جاذبه‌های عظیم که در این شهر ساخته شده‌اند همیشه برای گردشگران جذاب هستند، ولی کارگزاران تور می‌گویند باید برای حفظ همین تعداد از گردشگران در سال‌های آتی باید نقاط کمتر شناخته‌شده یا ناشناخته‌ی شهر را به بازدیدکنندگان معرفی کرد.

جان پوداراس، کارشناس صنعت مهمان‌نوازی، گفت:

۲۰ سال پیش، یکی از امتیازات بی‌نظیر دبی که معرفی شد، هوای نامتعارف آن بود؛ چرا که مردم دنیا به دنیال چیزی متفاوت بودند و همین موضوع نقطه‌ی شروع علاقمندی دنیا به این منطقه، به عنوان یک مقصد گردشگری مهم بود.

امارات متحده عربی، همچنان به جذب گردشگران بیشتر با تکیه بر اهداف گردشگری بلندپروازانه‌ای که در ذهن خود می‌پروراند، ادامه می‌دهد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه