کرایه اتاق هتل ها دو نرخی خواهد شد

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی شنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
کرایه اتاق هتل ها دو نرخی خواهد شد

کرایه اتاق هتل‌ها برای گردشگران خارجی دو نرخی می‌شود.

جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران کشور گفت:

تصمیم گرفته‌ایم که ابعاد دو نرخی شدن قیمت کرایه هتل‌ها را به‌دنبال نوسانات، دونرخی بودن ارز و ایجاد مشکل برای گردشگران خارجی در محاسبه نرخ کرایه اتاق هتل‌‌ها بررسی کنیم.

جمشید حمزه‌زاده افزود:

برای محاسبه کرایه اتاق گردشگران خارجی به‌دنبال نرخ ارزی هستیم تا مانند همه دنیا این کرایه‌ها دو نرخی شود. هر کجا در دنیا سفر کنید هتل را با نرخ ارزی با شما حساب می‌کنند. مسافر خارجی باید اتاق هتل را با واحد پول خودش رزرو کند.

این طرح در مرحله بررسی است. اگر این اقدام باعث رضایت‌مندی مسافران خارجی شد، اجرا می‌شود. برای بررسی کم‌و‌کیف این کار رایزنی با کارشناسان دراین‌باره شروع شده است.

به گفته حمزه‌زاده محاسبه نرخ قیمت هتل‌ها فرق کرده و خیلی چیزها به مقتضی روز است، باید نرخ ارزی برای کرایه اتاق را به نرخ ریالی نزدیک کرده و آن نیز  محاسبه شود، زیرا نمی‌توان دلار را با مسافر چند برابر حساب کرده یا نرخ را کمتر و بیشتر کرد و اجرای این طرح برای هتلدار و مسافر فایده داشته و بسیاری از ابهامات برطرف خواهد شد.

ایشان در ادامه سخنان خود افزود:

اگر با مسافر خارجی دلار نرخ آزاد  حساب کنیم قاچاق محسوب می‌شود و اگر هم  با نرخ دولتی حساب کنیم یک قیمت دیگر است. این بلاتکلیفی به واسطه نوسانات نرخ ارز موجب شده تا دو نرخی شدن کرایه اتاق‌ها در دستور بررسی قرار گیرد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه