امضای نخستین تفاهمنامه بین المللی رویداد همدان 2018

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی جمعه، ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
امضای نخستین تفاهمنامه بین المللی رویداد همدان 2018

نخستین تفاهم‌نامه بین‌المللی رویداد همدان 2018 با هدف توسعه راهبردی گردشگری در این استان امضا شد.

تفاهم‌نامه بین‌المللی رویداد فراملی همدان 2018  بین مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم و اتاق بازرگانی همدان با هدف توسعه راهبردی گردشگری در این استان امضا شد.

در اجلاس دو روزه سفرای خارجی در همدان که با رویکرد رویداد فراملی همدان 2018 برگزار شد حدود ۵۰ سفیر و نماینده خارجی حضور داشت که این تفاهم‌نامه توسط علی اصغر زبردست به نمایندگی از همدان و مسعود نصرتی به نمایندگی از مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه طرح راهبردی، علمی و تحقیقاتی بین مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم و اتاق بازرگانی، کشاورزی، صنایع و معادن همدان عملیاتی می‌شود.

برخی از مفاد اعلام شده این تفاهم نامه، راه‌اندازی دبیرخانه همدان 2018، تدوین چشم‌انداز گردشگری این استان، توسعه شبکه مشترک گردشگری میان کشورهای عضو مجمع جهانی گردشگری، ارتقا ظرفیت و مدیریت مقاصد سفر و تسهیلات سفر آسان و هم‌سویی برنامه‌های جهانی جهانگردی با محوریت طرح‌های جاده ابریشم است.

در سال 2018 میلادی همدان به عنوان پایتخت گردشگری در کهن قاره آسیا برگزیده شده و در این راستا امروز میزبان سفرای ۲۸ کشور و ده‌ها نماینده خارجی بود.

از برنامه‌های این هیات در پایتخت گردشگری آسیا می‌توان به بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی همدان و نشست تخصصی با فعالان اقتصادی این استان اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه