برگزاری نخستین جشنواره رسانه و میراث فرهنگی کردستان

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر جمعه، ۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۵
برگزاری نخستین جشنواره رسانه و میراث فرهنگی کردستان

 به‌منظور معرفی هرچه بیشتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان نخستین جشنواره استانی رسانه و میراث فرهنگی کردستان در آذر ماه ۹۷ اجرا می‌شود.

سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت:

جشنواره رسانه‌ای در سه بخش صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری و بخش ویژه منظر فرهنگی هورامان و ثبت جهانی برگزار می‌شود. اداره کل میراث فرهنگی کردستان از تمام اصحاب رسانه، روزنامه نگاران و اعضای خانه مطبوعات استان دعوت می‌کند، در بخش‌های خبر، گزارش، یادداشت، تحلیل، عکس، مصاحبه، گرافیک، کاریکاتور و تولیدات رادیویی و تلویزیونی در محورهای مورد نظر جشنواره، شرکت کنند.

وی با اشاره به انتشار فراخوان این جشنواره در رسانه‌های استان بیان کرد:

ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها، توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای، آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌ای مکتوب و مجازی و بهره‌گیری از این قابلیت‌ها برخی از اهداف این جشنواره است.

به گفته او افزایش توجه رسانه‌ای به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تولید محتوای رسانه‌ای و معرفی ظرفیت‌های گردشگری کردستان و افزایش توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و طبیعی هورامان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

این جشنواره در بخش حرفه‌ای در هشت گرایش اجرا می‌شود که عبارت‌اند از: سرمقاله، مقاله، تحلیل و یادداشت، عکس خبری (تک عکس و گزارش تصویری)، گرافیک و صفحه آرایی (ویژه مطبوعات)، تیتر، خبر، مصاحبه، گزارش (خبری و غیر خبری) و کاریکاتور (طنز تصویری).

به گفته علوی در بخش ویژه هم تولیدات تحلیلی مندرج در رسانه‌ها با موضوعات گردشگری و حمایت از کالای ایرانی و ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان داوری می‌شود.

او خاطرنشان کرد:

در بخش جنبی هم گزارش‌های رادیویی و تلویزیونی، تیزر، پادکست، موشن گرافیک و پویانمایی پذیرفته می‌شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه