پرطرفدارترین موزه های جهان معرفی شدند

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی چهار شنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۰
پرطرفدارترین موزه های جهان معرفی شدند

موزه‌های متعددی در سراسر دنیا وجود دارد که طبق گزارش سال ۲۰۱۷، از پربازدیدترین این موزه‌ها می‌توان به موزه لوور پاریس، موزه ملی چین در پکن و... اشاره کرد.

مهم نیست که به کدام نقطه از دنیا سفر می‌کنید، همیشه موزه‌های منحصربه‌فرد، جالب و روشنگری وجود دارند که به شما کمک می‌کنند از تاریخچه محلی بیشتر بدانید، هنر فوق‌العاده آنجا را ستایش کرده یا در دنیای بسیار گسترده علم و تکنولوژی به گشت‌وگذار بپردازید. انجمن بین‌المللی غیردولتی سرگرمی تم‌دار (TEA)، با مشارکت شرکت مهندسی AECOM، هر سال فهرستی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین موزه‌های جهان تهیه می‌کنند و همراه با آن آخرین گزارشی که نشان می‌دهد‌ بیشترین ازدحام مردم در طول سفرشان در کدام نقاط بوده است را نیز ارائه می‌کنند.

موزه معروف جهان

با توجه به تحقیقات سال ۲۰۱۷، این فهرست نشان‌دهنده ۱۰۸ میلیون بازدیدکننده از ۲۰ موزه پربازدید جهان می‌شد که در مقایسه با سال ۲۰۱۶، رشد کلی ۰/۲ درصد را نشان می‌داد. در این تحقیق، موزه لوور پاریس مجدداً توانست عنوان پربازدیدترین موزه جهان را از آن خود کند، با اینکه این مجموعه در گذشته با کاهش تعداد مراجع روبه‌رو شده بود. گزارش سال ۲۰۱۷ نشان‌دهنده رقم چشمگیر ۸,۱۰۰,۰۰۰ بازدیدکننده بود که با توجه به برگزاری نمایشگاه معروف «ورمیر و استادان نقاشی زندگی روزمره»، احتمالاً علت افزایش ۹/۵ درصدی تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال قبل محسوب می‌شود.

لندن معتقد است، موزه‌های واتیکان در شهر واتیکان با ۶,۴۲۷,۰۰۰ بازدیدکننده و موزه بریتانیا با ۹۰۷,۰۰۰ بازدیدکننده، جایگاه دوم و سوم را در اروپا دارند. در آسیا، موزه ملی چین در پکن با رشد ۶/۸ درصدی مواجه بود و با ۸,۰۶۳,۰۰۰ بازدیدکننده، دومین موزه پربازدید در جهان است و موزه علم و تکنولوژی شانگهای با حدود ۶ میلیون بازدیدکننده در ردیف دوم آسیا و ششم جهان قرار دارد.

موزه معروف جهان

در آمریکای شمالی، بازدید از ۲۰ موزه برتر، ۳ درصد افزایش داشته که این افزایش تا حد زیادی به خاطر الحاق موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی-آفریقایی به مجموعه اسمیت‌سونیان در واشنگتن بوده است که در سال اول آغاز به کار خود، ۲,۴ میلیون بازدیدکننده داشته است. با این حال، عنوان پربازدیدترین موزه آمریکای شمالی به موزه ملی هوا و فضا در واشنگتن و موزه متروپولیتن هنر در نیویورک است که پذیرای ۷ میلیون بازدیدکننده بوده‌اند.

مطالب مرتبط:

منبع lonelyplanet

دیدگاه