اولین پرواز مشهد کازان تابستان امسال انجام می‌شود

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی سه شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
اولین پرواز مشهد کازان تابستان امسال انجام می‌شود

انجام نخستین پرواز بین ایران و جمهوری تاتارستان، همکاری در صنعت گردشگری دو کشور را افزایش خواهد داد.

رئیس کمیته گردشگری جمهوری تاتارستان گفت:

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته به‌منظور توسعه صنعت گردشگری بین ۲ کشور ایران و تاتارستان، نخستین پرواز از مشهد به کازان مرکز تاتارستان در تابستان امسال انجام می‌شود.

سرگی ایوانف افزود:

هم اینک تبلیغات محیطی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری تاتارستان در ایران توسط شرکت‌های دست‌اندرکار آغاز شده است.

وی بیان کرد:

انجام نخستین پرواز بین ایران و جمهوری تاتارستان در تابستان امسال شانس همکاری بیشتر در صنعت گردشگری ۲ کشور را افزوده و به افزایش حضور گردشگران تاتار در ایران و گردشگران ایرانی در جمهوری تاتارستان خواهد انجامید.

ایوانف گفت:

اقدامات لازم برای برقراری پرواز مذکور و فروش بلیط هواپیما از طریق نهادهای مختلف در حال انجام است و ظرفیت اولین پرواز از ایران به‌سمت تاتارستان ۱۵۰ نفر خواهد بود که این تعداد در هر پرواز تا ۳۰۰ نفر قابل افزایش است.

ابوالفضل مکرمی‌فر مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی گفت:

ایران با جمهوری تاتارستان مشترکات تاریخی، فرهنگی و اسلامی و ارتباطات عمیقی دارد و همچنین خراسان رضوی مبادلات تجاری خود با این جمهوری را گسترش داده، بنابراین در نظر است با تقویت این روابط و معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان و تاتارستان بتوان تبادل گردشگر را افزایش داد.

مکرمی‌فر بیان کرد:

در این راستا بزودی نخستین پرواز از کازان به‌سمت مشهد و از مشهد به‌سمت کازان انجام می‌گیرد و برنامه‌ریزی شده که سفر گردشگران مشهدی به کازان به‌صورت تکمیلی و شامل سفر به مسکو و سایر شهرهای روسیه نیز باشد.

وی گفت:

با توجه به نزدیکی برگزاری بازی‌های جام جهانی در روسیه و تاتارستان، تاکنون بیش از هزار نفر از خراسان رضوی برای تماشای این بازی‌ها ثبت‌نام کرده‌اند که امید است با برقراری اولین پرواز بین کازان و مشهد، متقاضیان بتوانند از طریق مسافرت هوایی مستقیم برای تماشای بازی ها به آن کشور بروند.

 

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه