مسیر شرق به غرب پل کریمخان باز شد

سیامک احدی
سیامک احدی شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
مسیر شرق به غرب پل کریمخان باز شد

عرشه شمالی پل کریمخان که از شامگاه بیست و نهم اسفندماه سال گذشته، تحت اجرای اقدامات مختلف عمرانی قرار گرفته بود، صبح امروز به بهره‌برداری رسید.

«مهدی پورشاسب» مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، گفت:

عرشه شمالی پل کریمخان که از شامگاه بیست و نهم اسفندماه سال گذشته با هدف تغییر وضعیت به عرشه بتنی، تحت اجرای اقدامات مختلف عمرانی قرار گرفته بود، صبح روز شنبه هیجدهم فروردین ماه سال جاری متعاقب اجرای شبانه عملیات روکش آسفالت، تکمیل و بهره‌برداری شد.

وی با بیان آنکه اجرای اقدامات حجیم عمرانی شامل تراش کامل روکش اپوکسی عرشه، خاکبرداری پشت کوله‌ها، نصب صفحه‌های متصل‌کننده درزهای طولی و عرضی، برچیدن هندریل‌های قدیمی و نصب هندریل‌های استاندارد با استحکام و ارتفاع مناسب، اتصال عرشه‌های شمالی و جنوبی، نصب برش‌گیرهای فلزی و در نهایت آرماتوربندی و بتن‌ریزی عرشه بر اساس پیش‌بینی‌ها به ۳ ماه زمان نیاز داشت، افزود:

بهره‌گیری مناسب از ترافیک روان ایام نوروز و تلاش خستگی‌ناپذیر واحدهای اجرایی به صورت ۲۴ ساعته و در قالب ۳ شیفت کاری سبب شد تا مرحله تبدیل وضعیت عرشه شمالی پل کریمخان طی یک برنامه زمانی ۱۷ روزه و بدون ایجاد مزاحمت‌های ترافیکی برای شهروندان به سرانجام برسد.

پورشاسب ضمن اعلام پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه مقاوم‌سازی و تبدیل وضعیت پل کریمخان، اقدامات باقی مانده این پروژه را شامل احداث عرشه بتنی در باند جنوبی این پل سواره رو ذکر و ابراز امیدواری کرد مجموعه اقدامات مربوط به تغییر وضعیت عرشه جنوبی اواخر خردادماه امسال و همزمان با فصل تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، برای تبدیل وضعیت عرشه شمالی پل کریمخان به یک پل کامپوزیت بتنی، علاوه بر نصب ۳۵۰۰ عدد تسمه برش گیر و ۶۰ تن آرماتوربندی، حدود ۳۰ کیلومتر طول جوشکاری و بیش از ۴۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی انجام شده است. لازم به ذکر است میزان آسفالت مصرف شده در این پروژه به حدود ۳۵۰ تن می رسد.

مطالب مرتبط:

منبع فارس

دیدگاه