برگزاری همایش بین المللی اسلک لاین در محل نوروزگاه انجدان

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر یکشنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
برگزاری همایش بین المللی اسلک لاین در محل نوروزگاه انجدان

روستای تاریخی انجدان محل برگزاری همایش بین‌المللی اسلک‌لاین با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی مرکزی شد.

سید‌محمد حسینی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان مرکزی امروز یکشنبه ۱۲ فروردین ۹۷ گفت:

روستای انجدان به‌دلیل بافت تاریخی و وجود چشمه جوشان آب در کنار باغات خوش‌منظره همواره به‌‌عنوان یک تفرجگاه و محل فرح در نظر گذشتگان مهم بوده و اکنون با توجه به وجود صخره‌های منحصر‌به‌فرد در جوار روستا و امکان اجرای ورزش‌های خاص در این منطقه، این روستا بیش از پیش مورد اقبال حضور گردشگران ایرانی و خارجی قرار دارد.

وی افزود:

به همین دلیل و در راستای اجرای برنامه‌های شاد و مفرح در نوروزگاه‌های استان، در نوروزگاه روستای انجدان ورزش مفرح و نمایشی اسلک لاین با حضور گردشگرانی از کشور‌های اسپانیا و ایتالیا برگزار شد.

حسینی اضافه کرد:

انجام این ورزش فقط یکی از قابلیت‌های گردشگری ورزشی و ماجرا‌جویانه در انجدان است که امیدواریم با کمک تمام دستگاه‌های ذی‌ربط و مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق بتوانیم در اعتلای زیر‌ساخت‌های مورد نیاز برای پذیرش هرچه بهتر گردشگران در این منطقه گام برداریم و قابلیت‌های این بهشت گردشگری را به‌صورت کامل به کار ببندیم تا نهایتا به شکوفایی صنعت گردشگری در این روستا بینجامد.

وی ادامه داد:

پیوند بوم‌گردی، گردشگری سلامت، گردشگری ورزشی و گردشگری ماجراجویانه در روستای انجدان، این روستا را به یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری استان تبدیل کرده است.

برنامه اجرای ورزش اسلک‌لاین در روستای انجدان از ۸ تا ۱۲ فروردین اجرا شد و اجرای برنامه‌های آیینی و موسیقی محلی و اهدای صنایع‌دستی به گردشگران خارجی توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مرکزی بر ارزش جایگاه این روستا تأکید شد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه