گشایش نهمین نمایشگاه گردشگری «پارس»

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
گشایش نهمین نمایشگاه گردشگری «پارس»

نهمین نمایشگاه گردشگری «پارس» روز یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶ با حضور مقامات و مسئولان استانی و کشوری، سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس گشایش یافت.

مقاله‌های مرتبط:

به‌ نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، «اسماعیل تبادار» استاندار فارس در سخنان خود در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه گردشگری «پارس»، خواستار گسترش صنعت گردشگری برای ارتقاء سطح کیفی و توسعه اقتصادی شد.

او بیان کرد:

در دنیای امروز صلح، امنیت و پیشرفت کشورها در هم تنیده شده است و مفهوم جهانی شدن با گردشگری امری بدیهی است.

استاندار فارس تصریح کرد:

ایران به‌دلیل سابقه تاریخی، همواره مورد توجه جهانیان قرار دارد و از سده ۱۷ میلادی به بعد تصویر واقعی از ایران در ذهن گردشگران ترسیم و جریان ایران شیفتگی در جهان به‌ویژه در فرانسه مشاهده شد.

تبادار در ادامه وجود ادبیات غنی، مفاخر انسانی به‌همراه شرایط اقلیمی و تنوع قومیت‌ها را از دلایل برتری ایران در میان دیگر کشورهای جهان عنوان کرد و افزود:

وقتی سخن از ایران به زبان می‌آید نام زیبای فارس می‌درخشد؛ چراکه استان فارس در قله‌های معارف، هنر و ادبیات قرار دارد و سعدی و حافظ شاهدی بزرگ بر این موضوع هستند.

استاندار فارس با اشاره به وجود بارگاه ملکوتی حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز و امامزادگان جلیل‌القدری در سطح استان عنوان کرد:

دستگاه‌های اجرایی باید از تمام ظرفیت‌های خود در راستای توسعه صنعت گردشگری با مشارکت بخش خصوصی استفاده کنند.

او در پایان با تأکید بر توجه جدی به گردشگری از رسانه‌ها خواست با اطلاعات دقیق و مؤثر به ظرفیت‌های استان پرداخته و در راستای جذب مردم و سرمایه‌گذاران تلاش کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس در این مراسم بیان کرد:

برگزاری نمایشگاه‌ها یکی از ابزارهای مهم در شناسایی نیاز مشتریان و همچنین معرفی توانمندی‌ واحدهای اقتصادی و خدماتی به بازارهای مختلف است.

«مصیب امیری» ادامه داد:

نمایشگاه‌ها، مرکزی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده‌های نوین و بروز صنعت و انتقال دانش، تجربه و مهارت هستند.

او با تأکید بر این‌که بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته، برگزاری نمایشگاه‌ها در سال حداقل ۳۰۰ میلیارد دلار عاید اقتصاد جهانی می‌کند، افزود:

برپایی نمایشگاه‌ها، ضمن ایجاد رقابت‌های سالم داخلی و خارجی، عامل توسعه اشتغال ملی و رونق اقتصاد مقاومتی است و در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی، زمینه پویایی اقتصاد بومی را از جنبه‌های مختلف فراهم می‌سازد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس در ادامه هدف از برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری را «شناخت و کشف ظرفیت‌ها و امکانات صنعت گردشگری در داخل و خارج از کشور»، «شناسایی مشکلات موجود در صنعت گردشگری»، «تشویق بخش‌ها و شرکت‌های خصوصی برای سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری»، «ایجاد اشتغال و بهره‌مندی از سطح بالای اقتصادی در این صنعت»، «فراهم کردن بسترهای لازم برای ورود گردشگران هرچه بیشتر به کشور»، «پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب برای رفع موانع موجود در این صنعت با توجه به خصوصیات فرهنگی و شرایط اجتماعی کشور»، «آشنایی دست اندرکاران با دستاوردهای کمپانی‌های فعال در این صنعت» و «آشنایی عموم مردم با زیرساخت‌های صنعت گردشگری» برشمرد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود جاذبه‌های مذهبی، زیارتگاه‌‌ها و اماکن مقدس در کشور که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می‌کنند، خاطرنشان کرد:

شیراز به‌ عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و با داشتن اماکن زیارتی می‌تواند جایگاه خود را در گردشگری حلال به‌دست آورد.

مطالب مرتبط:

دیدگاه